Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Noddy and the Magic Book (PS2)
OkładkaNoddy and the Magic Book (PS2)

Noddy and the Magic Book PS2

Noddy and the Magic Book to przygodowa gra akcji, przygotowana dla najmłodszych użytkowników. Inspiracją do stworzenia tytułowego bohatera jest serial animowany, traktujący o drewnianej lalce z głową na sprężynie.

Akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Noddy and the Magic Book Premiera PS2

13października2006

producent: Neko Entertainment wydawca: The Game Factory Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Noddy and the Magic Book to przygodowa gra akcji, przygotowana dla najmłodszych użytkowników konsoli PS2. Inspiracją do stworzenia tytułowego bohatera jest serial animowany, traktujący o drewnianej lalce z głową na sprężynie. Akcja rozgrywa się w Krainie Zabawek, gdzie nigdy nie widać końca przygód. Główne zadanie polega na odnalezieniu zrabowanej przez dwa złośliwe gobeliny czarodziejskiej księgi Wielkouchego (Big-Ears). Złodziejaszki pragną uzyskane w ten sposób czary wykorzystać przeciw okolicznym mieszkańcom. Dziecko wciela się w Noddy’ego, któremu powierzono misję schwytania niebezpiecznych potworków. Czasu jest niewiele, należy więc działać szybko, sprawnie i bezbłędnie.

Protagonista porusza się w trójwymiarowym i niezwykle kolorowym świecie, będącym niemalże lustrzanym odbiciem animowanego pierwowzoru. W trakcie wykonywania misji Noddy napotyka na wiele wyzwań, którym stawia czoła z pomocą co rusz pojawiających się przyjaciół. Powierzone zadanie nie jest łatwe – wykazać się trzeba między innymi umiejętnością pilotowania samolotu, a nawet rakiety. Szereg mini-gier oferuje też dodatkowe atrakcje rozmieszczone na trasie wyprawy. Pomyślne ukończenie każdego levelu pozwala na odsłonięcie kolejnych, dotąd niedostępnych partii mapy.

Omawiana pozycja uczy i bawi jednocześnie. Dzięki stosunkowo szybko dziejącej się akcji, maluch ćwiczy koordynację oko–ręka. W razie jakichkolwiek problemów możliwe jest dostosowanie poziomu trudności do wieku dziecka oraz posiadanych przez nie umiejętności. Co ważne, gra posiada fabułę całkowicie pozbawioną przemocy, rozwija natomiast kreatywność i analityczne myślenie.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Klasyfikacja PEGI Noddy and the Magic Book

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Noddy and the Magic Book Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB