Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka C.O.R.E. (NDS)

C.O.R.E. NDS

C.O.R.E. to przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby strzelanina. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest, mający swoją siedzibę w Polsce zespół NoWay Studio. Jest to pierwszy tytuł wspomnianej firmy przygotowany z myślą o konsoli NDS.

Akcji | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka C.O.R.E. (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

16czerwca2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

C.O.R.E. to przedstawiona w perspektywie pierwszej osoby strzelanina. Za jej stworzenie odpowiedzialny jest, mający swoją siedzibę w Polsce zespół NoWay Studio. Jest to pierwszy tytuł wspomnianej firmy przygotowany z myślą o konsoli NDS.

W C.O.R.E. wcielamy się w rolę żołnierza Stanów Zjednoczonych i przenosimy się do przyszłości, a dokładniej – do 2050 roku. Nasz bohater został wysłany do tajemniczego, podziemnego laboratorium, gdzie zaczęły się w ostatnim czasie dziać niewyjaśnione rzeczy. Wszystko po tym, jak rozpoczęto tam badać efekty upadku meteorytu, który rozbił się kilka lat wcześniej.

Mamy tu do czynienia z typowym FPS-em, w którym przebijamy się przez kolejne poziomy, rozprawiając się po drodze z wieloma przeciwnikami. Twórcy przygotowali różnorodne bronie, by przeprawa przez kolejne etapy gry była urozmaicona. Postarano się wykorzystać unikalne możliwości konsoli Nintendo, więc dzięki dotykowemu ekranowi sterowanie jest intuicyjne i łatwe do przyswojenia.

Twórcy swoją grę kierują przede wszystkim do starszych graczy. Klimat w C.O.R.E. jest bowiem dość „ciężki”. Dominują przygaszone kolory, specyficzny design poziomów, które budują mroczną atmosferę. Dodatkowo jest ona potęgowana przez odpowiednio dobraną muzykę, która dobrze współgra z przedstawionymi na ekranie wydarzeniami. Na górnym ekranie DS-a możemy obserwować właściwą grę, natomiast dolny jest wykorzystywany do ukazania naszego ekwipunku – możemy tu zobaczyć ile amunicji nam zostało, czy też jakie bronie posiadamy. Twórcy oprócz kampanii dla jednego gracza przygotowywali także tryby do rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 6.5 / 10 na podstawie 9 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI C.O.R.E.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
C.O.R.E. polskiego studia NoWay w październiku 2008

wiadomość14 sierpnia 2008

C.O.R.E., FPS odwołujący się do klasyki gatunku, wyjdzie w październiku tego roku na konsolę Nintendo DS. Za ten tytuł odpowiada polskie studio – NoWay. Jest to pierwsza produkcja tej warszawskiej ekipy. Czego możemy spodziewać się po tej grze akcji?

GOL na GC 2007: C.O.R.E.
GOL na GC 2007: C.O.R.E.

wiadomość26 sierpnia 2007

Większość naszych relacji z Games Convention koncentrowała się wokół głośnych tytułów. Nie oznacza to jednak, że na targach zabrakło innych, mniej znanych produkcji. Jedną z nich była gra C.O.R.E. prezentowana na niewielkim, niepozornym stanowisku polskiego NoWay Studio, które przypadkiem odnalazłem usytuowane pomiędzy dużo większymi pawilonami znanych wydawców i deweloperów.