Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiNDS
Okładka Brothers in Arms: DS (NDS)

Brothers in Arms: DS NDS

Brothers in Arms: DS jest kolejną grą z popularnego cyklu, osadzonego w realiach II wojny światowej. Mamy tu do czynienia z pozycją, osiągalną wyłącznie na platformie Nintendo DS i dość odmienną w stosunku do pozostałych odsłon serii.

Akcji | TPP | II wojna światowa | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Brothers in Arms: DS (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

6czerwca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Brothers in Arms: DS jest kolejną grą z popularnego cyklu, osadzonego w realiach II Wojny Światowej. Mamy tu do czynienia z pozycją, osiągalną wyłącznie na platformie Nintendo DS i dość odmienną w stosunku do pozostałych odsłon serii. Developerzy z Gearbox Software nie zaserwowali nam bowiem typowego FPS-a, lecz grę akcji, ukazaną z perspektywy trzeciej osoby.

Realia są jednak tradycyjne, więc fabuła przenosi nas w okres burzliwego konfliktu z lat 1939-1945. Jako amerykański żołnierz bierzemy udział w trzech kampaniach, obejmujących łącznie szesnaście misji. Przełamujemy zatem niemiecką obronę w Normandii, walczymy na północnoafrykańskiej pustyni i odpieramy zimową kontrofensywę hitlerowców w Ardenach. W trakcie działań wojennych wykorzystujemy szerokie spektrum autentycznej broni ręcznej (karabiny, granaty etc.) oraz sporo pojazdów z czołgami M4 Sherman na czele.

System sterowania oparto na zgrabnym połączeniu wciskania guzików i operowania stylusem na ekranie dotykowym. Jest więc przede wszystkim intuicyjnie. Poza tym wykorzystano graficzny potencjał NDS do stworzenia dość szczegółowej oprawy wizualnej w trzech wymiarach. Całość uzupełnia tryb multiplayer dla maksymalnie czterech osób, realizowany za pośrednictwem bezprzewodowego połączenia Wi-Fi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Brothers in Arms: DS

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Twórcy Brothers in Arms potwierdzają istnienie nowego projektu
Twórcy Brothers in Arms potwierdzają istnienie nowego projektu

wiadomość26 czerwca 2009

Prezes Gearbox Software potwierdził, że trwają prace nad nowym projektem, zatytułowanym roboczo War Hero (nie wiemy, czy jest to oficjalny tytuł). Plotki na temat nowych gier studia pojawiły się kilkadziesiąt godzin temu, kiedy odkryto wnioski złożone do urzędu patentowego (padało w nich kilka podobnych nazw). Autorzy nie są niestety jeszcze gotowi, żeby ujawnić szczegóły swojej nowej produkcji.

Brothers in Arms na Wii dopiero w październiku
Brothers in Arms na Wii dopiero w październiku

wiadomość3 lipca 2007

Francuski UbiSoft postanowił zaktualizować ostatnio kalendarz premier swoich najbliższych tytułów. Wśród dokonanych przezeń modyfikacji znalazła się m.in. zmiana dotycząca daty rynkowego debiutu gry Brothers in Arms: Double Time, strzelanki dedykowanej tylko i wyłącznie konsoli Nintendo Wii.

Brothers in Arms w formie komiksowej

wiadomość15 czerwca 2007

Gry na podstawie komiksów potrafią prezentować się całkiem sensownie, czego kolejnym dobrym przykładem powinna być wkrótce pozycja pt. The Darkness dla PlayStation 3 i Xboxa 360. Jak wygląda natomiast sytuacja odwrotna? Jeśli mamy na myśli gry z bestsellerowej serii Brothers in Arms, to będzie okazja się o tym przekonać w stosunkowo niedalekiej przyszłości.

Seria Brothers in Arms zawita na konsolę Nintendo DS
Seria Brothers in Arms zawita na konsolę Nintendo DS

wiadomość27 lutego 2007

Przed miesiącem przekazaliśmy Wam wiadomość, w której poinformowaliśmy, że organizacja ESRB poddała klasyfikacji nową grę z serii Brothers in Arms, a jednocześnie pierwszą przeznaczoną dla przenośnej konsoli Nintendo DS. Dzisiaj możemy się z Wami podzielić oficjalnymi informacji na jej temat, przedstawionymi przez japoński magazyn Nintendo Power.

Nintendo DS otrzyma grę z serii Brothers in Arms?
Nintendo DS otrzyma grę z serii Brothers in Arms?

wiadomość24 stycznia 2007

Seria Brothers in Arms zmierza na konsolę Nintendo DS. A przynajmniej takie wnioski można wysnuć z informacji przedstawionych przez amerykańską organizację ESRB (Entertainment Software Rating Board), zajmującą się przydzielaniem do odpowiednich kategorii wiekowych gier wydawanych na terenie Stanów Zjednoczonych.