Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2012, 13:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (The Walking Dead, Call of Duty: Black Ops II, iPhone 5) 25/9/12

Dziś piszemy m.in. o pudełkowej wersji The Walking Dead, opcji instalacji tekstur w strzelaninie Call of Duty: Black Ops II na PlayStation 3, rozbudowanej edycji gry Saints Row: The Third, a także wynikach sprzedaży iPhone 5. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Take on Helicopters

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Take on Helicopters. Dzieło studia Mystic Box możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje 8,49 euro (ok. 35 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

The Walking Dead

Studio Telltate Games potwierdziło za pośrednictwem Twittera, że po wypuszczeniu wszystkich epizodów The Walking Dead, gra zadebiutuje na rynku także w wersji pudełkowej. W amerykańskich sklepach tytuł pojawi się 4 grudnia bieżącego roku, a europejska data premiery dopiero zostanie podana. Powyższa informacja oznacza, że najpóźniej do początku grudnia doczekamy się ostatnich dwóch epizodów The Walking Dead.

Wieści ze świata (The Walking Dead, Call of Duty: Black Ops II, iPhone 5) 25/9/12 - ilustracja #1
Niedługo grę The Walking Dead zakupimy także w pudełku

Wii U

Firma Nintendo potwierdziła serwisowi CVG, że Wii U będzie posiadać blokadę regionalną. Oznacza to, że na konsoli zakupionej w Europie nie zagramy w gry sprowadzone ze Stanów Zjednoczonych lub Japonii (analogiczna zasada dotyczy pozostałych terytoriów). Dla porównania, PlayStation Vita (ostatnia platforma sprzętowa firmy Sony) jest wolna od blokady regionalnej.

PopCap Games

Firma PopCap Games ogłosiła zamknięcie biur zlokalizowanych w Dublinie, przez co ze swoimi dotychczasowymi posadami pożegnało się 96 pracowników. Serwis Game Informer dowiedział się jednak, że część osób otrzymała w zamian propozycję zatrudnienia „w innych oddziałach PopCap, koncernie Electronic Arts lub u technologicznych partnerów w Irlandii”.

Saints Row: The Third

Firma THQ zapowiedziała wydanie Saints Row: The Third – The Full Package. Jest to specjalna wersja ubiegłorocznej produkcji studia Volition, wzbogacona o wszystkie dodatki DLC, jakie zostały do tej pory udostępnione. Wydawca ujawnił, że rozszerzona edycja Saints Row: The Third ukaże się 8 listopada w Australii i 9 listopada w Nowej Zelandii. Nie znamy konkretnej daty dotyczącej Europy.

Wieści ze świata (The Walking Dead, Call of Duty: Black Ops II, iPhone 5) 25/9/12 - ilustracja #2
Saints Row: The Third - The Full Package to najbardziej rozbudowana edycja gry

The Secret World

Joel Bylos został głównym dyrektorem gry MMO The Secret World. Dołączył w ten sposób do Ragnara Tornquista, który pozostanie na stanowisku dyrektora kreatywnego. Wspólnie będą pracować nad rozwijaniem produkcji poprzez wypuszczanie nowej zawartości. Jak dotąd studio FunCom opublikowało dwie duże aktualizacje, a te nadchodzące mają rozbudować linię fabularną oraz wprowadzić nowe tereny do eksploracji i wiele innych elementów.

iPhone 5

Firma Apple ogłosiła, że w ciągu trzech dni od premiery w wybranych krajach, iPhone 5 sprzedał się w liczbie ponad 5 milionów egzemplarzy. Z kolei ponad 100 milionów urzadzeń korzystających z systemu iOS zostało zaktualizowanych do wersji iOS 6. iPhone 5 zadebiutował 21 września w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Hong Kongu, Japonii, Singapurze oraz Wielkiej Brytani. 28 września sprzęt pojawi się w kolejnych 22 krajach (m.in. w Polsce), a do końca roku zakupią go reprezentanci ponad 100 narodowości.

Call of Duty: Black Ops II

Studio Treyarch ujawniło na oficjalnym forum dyskusyjnym, że gra Call of Duty: Black Ops II w wersji na PlayStation 3 otrzyma możliwość zainstalowania plików z teksturami na dysku twardym konsoli. Na razie nie wiadomo, ile miejsca będą zajmować wgrywane dane. Instalacja ma być całkowicie opcjonalna i pozwoli trochę odciążyć napęd Blu-ray od ciągłego doczytywania tekstur. Nie wpłynie jednak w żaden sposób na wydajność gry, więc osoby z mniej pojemnym dyskiem twardym nie muszą się obawiać, że dostaną gorszy egzemplarz nadchodzącej produkcji.

Wieści ze świata (The Walking Dead, Call of Duty: Black Ops II, iPhone 5) 25/9/12 - ilustracja #3
Opcja instalacji tekstur pozwoli odciążyć napęd Blu-ray

Ultima Online

Wczoraj minęło piętnaście lat od oficjalnej premiery gry Ultima Online. Z tej okazji firma Electronic Arts przygotowała nowy event dla fanów popularnej produkcji MMO. Wszelkie szczegóły na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej gry.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: