Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2012, 18:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zapowiedziano dwie gry strategiczne na podstawie filmu Hobbit: Niezwykła podróż

Studio Kabam (Kingdoms of Camelot, The Godfather: Five Families) pracuje nad dwiema grami strategicznymi na podstawie filmu Hobbit: Niezwykła podróż, który pod koniec bieżącego roku zadebiutuje w kinach. The Hobbit: Armies of the Third Age to gra przeglądarkowa, a The Hobbit: Kingdoms of Middle-earth będzie tytułem dedykowanym platformom przenośnym

Firma Warner Bros. Interactive zapowiedziała dwie gry strategiczne bazujące na nadchodzącym filmie Hobbit: Niezwykła podróż. Obie produkcje są tworzone przez studio Kabam – jedna ukaże się na urządzeniach mobilnych, a druga jest przygotowywana z myślą o przeglądarkach internetowych.

The Hobbit: Armies of the Third Age - artwork #1

The Hobbit: Kingdoms of Middle-earth to tytuł dedykowany platformom przenośnym. Z kolei The Hobbit: Armies of the Third Age będzie grą przeglądarkową – możemy się domyślać, że korzystającą z modelu free to play. Oznacza to, że samo rozpoczęcie rozgrywki byłoby darmowe, ale pojawiłyby się opcjonalne mikropłatności. Na oficjalne potwierdzenie tych przypuszczeń musimy jednak poczekać.

Na razie znamy tylko szczątkowe informacje na temat The Hobbit: Armies of the Third Age. Przeglądarkowa produkcja pozwoli objąć kontrolę nad najbardziej znanymi postaciami z powieści J.R.R. Tolkiena, wliczając w to m.in. Gandalfa, Legolasa, czy Thorina Dębową Tarczę. W trakcie zabawy przyjdzie nam stoczyć taktyczne, ale utrzymane w szybkim tempie bitwy.

The Hobbit: Armies of the Third Age - artwork #2

Stworzymy i poprowadzimy do boju potężne armie, wybierając jedną z trzech dostępnych ras. Twórcy położą spory nacisk na aspekty społecznościowe, a więc nie zabraknie widowiskowych walk toczonych przez sieć. Trudno w tej chwili powiedzieć, czy gra The Hobbit: Kingdoms of Middle-earth na urządzenia mobilne będzie zupełnie inną pozycją, czy raczej zostanie oparta na podobnych zasadach.

Na razie musimy czekać na więcej informacji dotyczących obu tytułów. Studio Kabam już teraz przyjmuje jednak zapisy na beta testy gry The Hobbit: Armies of the Third Age. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie internetowej i czekać na ewentualne zaproszenie. Twórcy udostępnili także kilka materiałów koncepcyjnych z tego tytułu, które możecie oglądać w tej wiadomości.

The Hobbit: Armies of the Third Age - artwork #3

The Hobbit: Armies of the Third Age - artwork #4

The Hobbit: Armies of the Third Age - artwork #5