Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Dynasty Warriors 7: Empires (PS3)

Dynasty Warriors 7: Empires PS3

Dynasty Warriors 7: Empires kontynuuje tradycję wydawania wersji Empires do kolejnych części serii Dynasty Warriors. Ten samodzielny dodatek łączy znany z podstawowej wersji gry zręcznościowy model rozgrywki ze strategią turową.

Akcji | TPP | hack'and'slash | beat 'em up | elementy strategiczne | multiplayer | na 2 osoby | kooperacja | Chiny | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation | Opowieści o Trzech Królestwach

Sony PlayStation 3
Okładka Dynasty Warriors 7: Empires (PS3)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS3:

8listopada2012

Dynasty Warriors 7: Empires (w kraju kwitnącej wiśni znany pod tytułem: Shin Sangoku Musou 6 Empires) to stworzony przez studio Omega Force drugi samodzielny dodatek do siódmej części serii japońskich gier akcji. W tradycyjny dla Dynasty Warriors sposób wprowadza on do zręcznościowej rozgrywki elementy strategiczne.

Seria Dynasty Warriors oparta jest luźno na popularnej na dalekim wschodzie książce Opowieść o Trzech Królestwach (Romance of Three Kingdoms), opowiadającej dzieje wojny domowej w Chinach w latach 169-280, kiedy to o panowanie walczyły ze sobą cztery klany: Shu, Wu, Wei i Jin. Gracz może opowiedzieć się po jednej ze stron i poznać jej historię oraz kierujące nią motywy.

W rozbudowanym w dodatku trybie podboju możemy wcielić się w rolę ambitnego dowódcy, lojalnego oficera lub niezależnego najemnika. Celem tego ostatniego jest zdobywanie sławy wraz z wykonywaniem zadań dla różnych klanów. Decydując się na rolę oficera wspieramy naszego wodza w podboju Chin wykonując jego rozkazy – biorąc udział w bitwach czy służąc jako posłaniec lub doradca. Jako dowódca natomiast, osobiście bierzemy udział w zjednoczeniu Chin pod naszym sztandarem tocząc wojnę z innymi klanami w rozgrywce turowej na strategicznej mapie. Twórcy starali się jak najlepiej oddać głębię rozgrywki polityczno-taktycznej.

Bez względu na to jaką drogę obierze gracz, przyjdzie mu stanąć do niejednej bitwy, podczas których zmierzy się z dziesiątkami przeciwników naraz. Po podjęciu kilku decyzji taktycznych co do rozwoju starcia rzuceni zostajemy w wir walki. W tym momencie gra staje się klasycznym „slasherem”, w którym to w widowiskowy sposób pacyfikujemy całe hordy wroga. Warto wyprowadzać jak najdłuższe combosy i wykorzystywać w walce otoczenie oraz efektowne ataki specjalne (ataki wodne, ogniowe czy deszcz głazów). Działania takie zwiększą pasek sławy kierowanej przez nas postaci, a także zarobią nam nieco grosza, który przydaje się do wykupienia nowych umiejętności oraz odblokowania i ulepszania wielu rodzajów broni.

Każda z dostępnych postaci posiada unikalną zdolność. Do poznanych dotąd 65 grywalnych bohaterów dołącza Xu Shu, doradca Cao Cao, znany z wcześniejszych odsłon serii jako NPC. Ci, którym ta długa lista nie wystarcza, zawsze mogą stworzyć własną postać, używając bogatego edytora, albo pobrać z Internetu te udostępnione przez innych graczy.

W Dynasty Warriors 7: Empires możemy zagrać samemu lub z kolegą/koleżanką w trybie kooperacji na podzielonym ekranie albo przez Internet.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / podzielony ekran     Liczba graczy: 1 -2  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dynasty Warriors 7: Empires

16+

Dynasty Warriors 7: Empires z datą premiery – gra wyjdzie w lutym
Dynasty Warriors 7: Empires z datą premiery – gra wyjdzie w lutym

wiadomość27 listopada 2012

Firma Tecmo Koei ujawniła datę premiery gry Dynasty Warriors 7: Empires – taktyczny spin-off siódmej odsłony serii zostanie wydany 22 lutego na PlayStation 3.