Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2011, 15:00

Wieści ze świata (SSFIV Arcade Edition, Catherine, PSN) 6/07/11

W dzisiejszych "Wieściach ze świata" poświęcamy czas demonstracji Catherine, pecetowej wersji Super Street Fighter IV: Arcade Edition, grom niezależnym, a także pewnej japońskiej platformówce.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o anglojęzycznym demie Catherine, tajemniczym PSN Pass, a także kolejnej akcji członków społeczności Xbox Live Indie Games. Zapraszamy do lektury.

PlanetSide 2

W piątek nad ranem firma Sony Online Entertainment ogłosi ważne informacje dotyczące strzelaniny sieciowej PlanetSide 2. Sugeruje to licznik na oficjalnej stronie internetowej produkcji, a także poświęcona jej strona na Facebooku.

Super Street Fighter IV Arcade Edition

Na trzy dni przed oficjalną amerykańską premierą, na Capcom Store rozpoczęto sprzedaż pecetowej wersji gry Super Street Fighter IV: Arcade Edition (w cenie 39,99 dolarów). W Polsce bijatyka – kolejna edycja udanego przeniesienia serii w 3D - zadebiutuje 15 lipca. Dystrybutorem jest Cenega Poland, która zdecydowała się zamieścić na płycie zarówno polską, jak i angielską wersję gry. Od niespełna miesiąca mogą ją także kupować użytkownicy Xboksa 360 i PlayStation 3.

Xbox Live Indie Games

Niezależni twórcy wydający swoje gry w ramach usługi Xbox Live Indie Games wystartowali z nową edycją akcji Indie Games Summer Uprising. W jej ramach gracze mogą wybierać produkcje zasługujące ich zdaniem na uznanie (i obniżkę cenową). Głosowanie trwa, a przeceny obowiązywać będą od 22 sierpnia do 2 września (każdego dnia obniżką objęty zostanie inny tytuł).

Fortune Summoners: Secret of the Elemental Stone

Pod koniec roku odbędzie się premiera anglojęzycznej wersji japońskiej platformówki Fortune Summoners: Secret of the Elemental Stone na PC (zobacz grę w akcji). Przygotowaniem tłumaczenia zajmuje się niezależna grupa Carpe Fulgur, która opracowała swego czasu translację Recettear: An Item Shop's Tale.

Catherine

W przyszłym tygodniu, 12 lipca do oferty amerykańskich wersji usług Xbox Live i PlayStation Network trafi demo niecodziennej gry Catherine, autorstwa japońskiej firmy Atlus. Pełna wersja zadebiutuje w USA 26 lipca. Termin premiery w Europie pozostaje nieznany, o ile niecodzienne, miłosne przygody 32-letniego Vincenta w ogóle trafią na Stary Kontynent.

PlayStation 3

Na jednym z niemieckich for internetowych pojawiły się doniesienia o tajemniczym „PSN Pass”, widniejąc na pudełku z jednym z zestawów składających się z zapowiadanego na wrzesień Resistance 3 oraz konsoli PS3 w wersji z 320 GB dyskiem twardym. Podejrzewa się, że może tu chodzić o specjalną przepustkę uprawniającą nabywcę danej gry – w tym przypadku dzieła Insomniac Games – do rozgrywki sieciowej (podobnie jak w przypadku Online Pass od EA czy podobnych rozwiązań zastosowanych przy okazji Mortal Kombat oraz Homefront). Póki co, Sony nie skomentowało tych doniesień.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Tales from the Dragon Mountain: The Strix

Jagged Alliance: Back in Action

FIFA Manager 12

Arcana Heart 3 PS3

Arcana Heart 3 X360

Ghost of Moscow: Death to Spies

Ghost of Moscow: Death to Spies

BlackShot

Rugby World Cup 2011

Auto Club Revolution

Allods Online

Catherine

CastleAbra

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

WipEout 2048 (PS Vita) - E3 2011

Killer Freaks From Outer Space (Wii U) - E3 2011

Uncharted: Golden Abyss (PS Vita) - E3 2011

Super Stardust Delta (PS Vita) - E3 2011

Sound Shapes (PS Vita) - E3 2011

Team ICO Collection - Shadow of the Colossus - trailer #1

Reality Fighters (PS Vita) - E3 2011

Proun - zwiastun na premierę

Panzer Corps - gameplay #1

Super Mario 3DS - E3 2011

Team ICO Collection - trailer #2

Hustle Kings (PS Vita) - E3 2011

Galaga Legions DX - trailer #1

Of Orcs and Men - E3 2011

Kirby: Mass Attack - E3 2011