Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2011, 12:56

autor: Hed

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów trafi także na PlayStation 3?

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów ma szansę trafić na konsolę PlayStation 3. Puls Biznesu dowiedział się nieoficjalnie, że CD Projekt rozpoczął wstępne prace nad konwersją gry na tę platformę. Gra została wydana w maju tego roku na pecetach, a jesienią trafi na Xboksa 360.

CD Projekt rozpoczął wstępne prace nad grą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na PlayStation 3 – tak przynajmniej twierdzi Puls Biznesu. Do tej pory polska firma zapowiedziała przygody Geralta na Xboksa 360. Pecetowa edycja tytułu została wydana w maju tego roku i na razie sprzedaje się rewelacyjnie.

Powyższa informacja jest jeszcze nieoficjalna i niepotwierdzona, więc posiadacze PlayStation 3 muszą uzbroić się w cierpliwość i poczekać na komentarz ze strony producenta. Wiemy, że CD Projekt pracuje nad xboksową wersją Wiedźmina 2. Porządna konwersja to wbrew pozorom proces kosztowny – produkcja gry na Xboksa 360 pochłonęła do tej pory 10 milionów złotych.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów trafi także na PlayStation 3? - ilustracja #1

Wydanie tytułu na dwóch ważnych dla graczy platformach powinno poważnie zwiększyć sprzedaż Wiedźmina 2. Prezes Optimus S.A. Adam Kiciński mówi, że na razie firma jest ostrożna z szacunkami, bo nie ma doświadczenia na rynku konsolowym. Zdaniem Kicińskiego, gracze, którzy kupią Wiedźmina 2 dostaną sprawdzony i wielokrotnie nagradzany produkt.

Druga odsłona serii Wiedźmin spotkała się z ciepłym przyjęciem na świecie, o czym świadczy fakt, że gra trafiła na okładkę dodatku kulturalnego do nowojorskiego Timesa. W naszej recenzji Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymał niemal maksymalną ocenę. Miłośnicy świata Sapkowskiego i cRPG-ów preferujący granie na konsolach mają więc na co czekać.