Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2011, 15:20

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

THQ wydawcą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360

Amerykański wydawca THQ ogłosił, że zajmie się marketingiem i dystrybucją gry Witcher 2: Assassins of Kings. Umowa obejmuje teren Europy Zachodniej, Australii, Nowej Zelandii oraz kraje Środkowego Wschodu.

Wydawca THQ ogłosił, że zajmie się marketingiem i dystrybucją gry The Witcher 2: Assassins of Kings w wersji przeznaczonej na konsolę Xbox 360. Umowa obejmuje teren Europy Zachodniej, Australii, Nowej Zelandii oraz krajów Środkowego Wschodu.

Adam Badowski z CD Projekt RED uważa konwersję drugiej części Wiedźmina jako wielką próbę dla studia. Dodaje także, że port na konsole ma być "najbardziej złożoną i najdojrzalszą produkcją przeznaczoną na Xboksa 360". Adam wierzy także, że "siła marketingu i sieci dystrybucji THQ pozwoli grze odnieść sukces w Europie i na całym świecie".

THQ wydawcą Wiedźmin 2: Zabójcy Królów w wersji na Xboksa 360 - ilustracja #1

Radości nie kryje także Tim Walsh, wiceprezes THQ Partners: "jesteśmy podekscytowani perspektywą pracy z CD Projekt RED, by dostarczyć posiadaczom Xboksów 360 tę unikatową grę RPG. Misją THQ Partners jest współpraca ze światowej klasy producentami, którzy chcą skorzystać z doskonałej sieci dystrybucji THQ".

THQ to firma założona w 1989 w Stanach Zjednoczonych, wtedy jeszcze pod nazwą Trinity Acquisition Corporation. W portfolio tego wydawcy znajdują się serie takie jak Red Faction, Saints Row czy Warhammer 40,000: Dawn of War.