Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka CastleAbra (PC)

CastleAbra PC

Klasyczna gra przygodowa point-and-click. Jako szlachetny rycerz staramy się uwolnić księżniczkę Myrne Loo z rąk czarodzieja Wizardo.

Przygodowe | fantasy | point-and-click

PC Windows
Okładka CastleAbra (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca2014

CastleAbra to gra przygodowa typu point’n’click z widokiem z perspektywy pierwszej osoby, utrzymana w baśniowej, humorystycznej stylistyce.

Poznajemy historię rycerza, który stara się odszukać uwięzioną w zamku czarodzieja Wizardo księżniczkę Myrne Loo. Kobieta odrzuciła miłość maga, więc ten rzucił na nią urok po czym ukrył się w swojej twierdzy.

Chcąc odnaleźć Myrne Loo musimy przedtem nawiązać znajomość z czarodziejem, zyskać jego zaufanie, a nawet sympatię ukrywając nasze prawdziwe zamiary. Ułatwi nam to infiltrowanie zamku i odkrywanie kolejnych wskazówek mogących pomóc w odnalezieniu księżniczki.

Na bohatera czekają łamigłówki do rozwiązania, niebezpieczne pułapki do ominięcia i przeciwnicy do pokonania, jak gryfy czy niedźwiedzie. Na swojej drodze, poza samym czarodziejem spotkamy też tajemniczego szwagra Wizardo, blondwłosego Valentino i słodką, ale nieszczęśliwie zakochaną ośmiornicę o imieniu Olive.

Deweloper udostępnił nam około 100 ręcznie malowanych lokacji. Zwiedzamy mroczne lochy, chłodne korytarze zamczyska, a także ciągnący się wokół niego tajemniczy las.

Oprawa graficzna jest skromna, nawet jak na tego typu produkcję. W tłach dominują pastelowe barwy, a lokacje są ubogie w detale.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.8 / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe CastleAbra

odpowiednia dla każdego wieku