Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka FIFA Manager 12 (PC)
OkładkaFIFA Manager 12 (PC)

FIFA Manager 12 PC

FIFA Manager 12 to następna odsłona serii managerów piłki nożnej od Electronic Arts. Tak jak w poprzednich częściach, naszym zadaniem jest zarządzanie klubem piłkarskim i wykonywanie różnych rozmaitych obowiązków z tym związanych.

Sportowe | manager | piłka nożna

FIFA Manager 12 Premiera PC

21października2011

pudełko PL

21października2011

Origin

21października2011

producent: Bright Future wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

FIFA Manager 12 jest jedenastą odsłoną popularnego managera piłkarskiego sygnowanego logiem Electronic Arts. Za stworzenie produkcji odpowiedzialne jest niemieckie studio Bright Future, które ma na swoim koncie także kilka poprzednich części serii. W tej najnowszej wprowadzono wiele ciekawych zmian w kilku kluczowych aspektach rozgrywki, dzięki czemu całość jeszcze lepiej oddaje realia prowadzenia drużyny piłkarskiej.

W grze tradycyjnie obejmujemy kontrolę nad wybranym klubem i staramy się prowadzić go od zwycięstwa do zwycięstwa. Mamy do czynienia z setkami licencjonowanych klubów i prawdziwych lig, w których musimy odnieść końcowy triumf. W porównaniu do poprzedniczki wprowadzono ponad 700 poprawek, przy czym wiele z nich powstało po konsultacjach ze społecznością graczy.

Lepiej działa sztuczna inteligencja piłkarzy, którzy szybciej reagują na zmiany taktyczne podczas rozgrywki. Intuicyjny interfejs pomaga nam podejmować decyzje „w locie”, co czasem okazuje się konieczne choćby w obliczu nagłej kontuzji jednego z kluczowych zawodników. Wykonanie jakiegoś ruchu nie wiąże się więc z wymogiem otwierania dodatkowych okien. Oprócz tego, w zarządzaniu klubem niezwykle ważne jest dbanie o odpowiednią infrastrukturę. Dlatego do dyspozycji oddano nam 25 budynków o różnorodnych zastosowaniach i łącznej liczbie 289 poziomów rozbudowy. Dodatkowo, gracz może wybudować na terenie klubu trzy stadiony o maksymalnej pojemności 120 tysięcy miejsc.

Odświeżony został aspekt finansowy rozgrywki. Na początku zabawy ważne jest pozyskanie zaufania jak najlepszych sponsorów, których wsparcie jest kluczowe dla utrzymania stabilnej sytuacji ekonomicznej klubu. System transferowy wzbogacono o możliwość testowania piłkarzy przed ewentualnym zakupem w meczach towarzyskich. Możliwe jest także dokonanie automatycznej analizy punktującej najsłabsze strony naszej drużyny i sugerującej najbardziej odpowiednich zawodników na daną pozycję.

Istotną rolę w przedsezonowych przygotowaniach pełnią treningi, które możemy zaplanować na każdy dzień tygodnia, decydując się na sesje poranne lub popołudniowe. W miarę stosowanych ćwiczeń podnoszą się umiejętności piłkarzy, a na wyższych poziomach trudności nie jest łatwo o odpowiednie przygotowanie fizyczne podopiecznych. W kontrolowaniu wszystkich zmian pomaga opcja Weekly Progress, pozwalająca sprawdzić wszelkie potrzebne informacje na przestrzeni kilku wirtualnych tygodni.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,5 / 10 na podstawie 289 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.5 / 10 na podstawie 182 głosów czytelników.

FIFA Manager 12 cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FIFA Manager 12

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

FIFA Manager 12 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6600 lub lepszy)
  • 8 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7