Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2011, 10:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Electronic Arts zapowiada FIFA Manager 12

Firma Electronic Arts zapowiedziała FIFA Manager 12 – jedenastą odsłonę jednego z najpopularniejszych menedżerów piłkarskich. Twórcy ujawnili również zmiany, jakie czekają najnowszą edycję.

Firma Electronic Arts zapowiedziała FIFA Manager 12 – jedenastą odsłonę jednego z najpopularniejszych menedżerów piłkarskich. Twórcy ujawnili również zmiany, jakie czekają najnowszą edycję.

Electronic Arts zapowiada FIFA Manager 12 - ilustracja #1

Podobno w grze zawartych zostanie ponad 700 poprawek, przy czym wiele z nich powstało po konsultacjach ze społecznością graczy. Deweloper chwali się, że ulepszeń doczeka się niemal każdy element programu, w tym tryb 3D pozwalający oglądać mecze w czasie rzeczywistym.

Lepiej działać będzie sztuczna inteligencja piłkarzy, którzy mają szybciej reagować na zmiany taktyczne podczas rozgrywki. Intuicyjny interfejs pomoże nam podejmować decyzje „w locie”, co czasem okaże się konieczne choćby w obliczu nagłej kontuzji jednego z kluczowych zawodników. Wykonanie jakiegoś ruchu nie będzie wiązać się z wymogiem otwierania dodatkowych okien.

Electronic Arts zapowiada FIFA Manager 12 - ilustracja #2

W zarządzaniu klubem niezwykle ważne jest zadbanie o odpowiednią infrastrukturę. Dlatego do dyspozycji oddanych zostanie 25 budynków o różnorodnych zastosowaniach i łącznej liczbie 289 poziomów rozbudowy. Dodatkowo, gracz będzie mógł wybudować na terenie klubu trzy stadiony o maksymalnej pojemności 120 tysięcy miejsc.

Odświeżony został aspekt finansowy rozgrywki. Na początku zabawy ważne będzie pozyskanie zaufania jak najlepszych sponsorów, których wsparcie okaże się kluczowe dla utrzymania stabilnej sytuacji ekonomicznej klubu. Powstanie specjalna piramidka chętnych do pomocy firm, różniących się od siebie wielkością marki i zaangażowaniem we współpracę z graczem.

Znany system transferowy wzbogacono o możliwość testowania piłkarzy przed ewentualnym zakupem w meczach towarzyskich. Możliwe będzie także dokonanie automatycznej analizy składu punktującej najsłabsze strony naszej drużyny i sugerującej najbardziej odpowiednich zawodników na daną pozycję.

Electronic Arts zapowiada FIFA Manager 12 - ilustracja #3

Istotną rolę w przedsezonowych przygotowaniach pełnić będą treningi, które zaplanujemy na każdy dzień tygodnia, decydując się na sesje poranne czy popołudniowe. Deweloper tradycyjnie obiecuje bardziej realistyczne podnoszenie umiejętności piłkarzy w miarę stosowanych ćwiczeń, a na wyższych poziomach trudności nie będzie łatwo o odpowiednie przygotowanie fizyczne podopiecznych. W kontrolowaniu wszystkich zmian pomoże opcja Weekly Progress, pozwalająca sprawdzić wszelkie potrzebne informacje na przestrzeni kilku wirtualnych tygodni.

FIFA Manager 12 zadebiutuje jesienią tego roku tylko w wersji na pecety. Nad grą pracuje niemieckie studio Bright Future, które zajmowało się już poprzednimi odsłonami cyklu. Obok możecie oglądać pierwsze udostępnione screeny.

Electronic Arts zapowiada FIFA Manager 12 - ilustracja #4
Electronic Arts zapowiada FIFA Manager 12 - ilustracja #5