Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2013, 13:45

autor: Sarge

Wieści ze świata (Shadow of the Eternals, Darksiders III) 31/5/13

Dziś piszemy m.in. o dalszych losach gry Shadow of the Eternals, trybie kooperacji w Darksiders III, a także wyeliminowaniu kodów Online Pass z wydanych już produkcji firmy Electronic Arts. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Serious Sam

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto serię Serious Sam. Pakiet odsłon tego cyklu (włącznie z reedycjami HD) możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw kosztuje obecnie 16,24 euro (ok. 70 zł), ale wszystkie tytuły zakupicie też osobno. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Shadow of the Eternals

Shawn Jackson (dyrektor finansowy studia Precursor Games) odpowiedział na kilka pytań zadanych na forum Reddit. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że studio raczej nie będzie kontynuować prac nad grą Shadow of the Eternals, jeśli nie zbierze wymaganej sumy pieniędzy za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Deweloper nie ma bowiem innych źródeł finansowania tej produkcji i crownfunding jest dla niego jedynym sposobem na zgromadzenie funduszy. W tej chwili trudno wierzyć w powodzenie kickstarterowej akcji, jako że dotychczas zebrano tylko nieco ponad 115 tysięcy dolarów z wymaganego 1,35 miliona. Do końca pozostało jeszcze 18 dni.

Electronic Arts

Przedstawiciel firmy Electronic Arts powiedział serwisowi CVG, że amerykański wydawca eliminuje konieczność wpisywania kodu Online Pass nie tylko w nadchodzących grach, ale też w tych dostępnych już na rynku. W najbliższych tygodniach tytuły wymagające Online Passa do odblokowania trybu multiplayer (lub innego typu zawartości) doczekają się aktualizacji. Spowodują one, że gracze nie będą musieli wpisywać kodów lub staną się one ogólnodostępne za darmo za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej.

Darksiders III

Joe Madureira (były dyrektor kreatywny studia Vigil Games) powiedział serwisowi IGN, że deweloper planował wprowadzić tryb kooperacji w grze Darksiders III. Każdy z graczy wcielałby się w jednego z Czterech Jeźdźców Apokalipsy i wszyscy wspólnie przedzieraliby się przez lokacje, eliminując kolejnych przeciwników. Plan nie mógł jednak wejść w życie, bo dalsze losy serii Darksiders były niepewne, szczególnie po ogłoszeniu bankructwa firmy THQ. Ostatecznie marka znalazła się w rękach firmy Nordic Games, która prace nad trzecią częścią serii ma zlecić innemu studiu deweloperskiemu.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.