Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2013, 11:22

autor: qjin

Shadow of the Eternals ze zbiórką pieniędzy także na Kickstarterze

Studio Precursor Games postanowiło zwiększyć szansę na udaną zbiórkę pieniędzy na Shadow of the Eternals – duchowego następcę Eternal Darkness, survival horroru z konsoli Gamecube. Po przeszło tygodniu trwania akcji na oficjalnej stronie gry, twórcy wystartowali z inicjatywą także na Kickstarterze, zmniejszając próg wsparcia o zdobytą już kwotę.

Shadow of the Eternals teraz także na Kickstarterze - Shadow of the Eternals ze zbiórką pieniędzy także na Kickstarterze - wiadomość - 2013-05-14
Shadow of the Eternals teraz także na Kickstarterze

Kanadyjski deweloper Precursor Games postanowił wesprzeć zbiórkę pieniędzy na oficjalnej stronie gry akcją na Kickstarterze, zwiększając tym samym szansę na dotarcie do większego grona osób. W zeszłym tygodniu studio ruszyło z inicjatywą, prosząc graczy o finansowe wsparcie przygodowej gry akcji w klimatach survival horroru – Shadow of the Eternals, duchowego następcy Eternal Darkness: Sanity's Requiem. Twórcy są wdzięczni za dotychczasowe poparcie, ale obecne zainteresowanie tytułem było poniżej oczekiwań, a dodatkowe prośby graczy o przeniesienie akcji na Kickstartera, która potrwa do 19 czerwca, jeszcze bardziej skłoniły ich do działania na szerszą skalę.

Próg wsparcia zmniejszono z 1,5 na 1,35 miliona dolarów, argumentując to zdobytą już kwotą na oficjalnej stronie gry, która obecnie przekroczyła poziom 156 tys. dolarów. Możecie zadeklarować wpłatę od 5 dolarów do 10 tys. dolarów. Im wyższa kwota, tym analogicznie więcej nagród, w tym m.in. albumy z ilustracjami czy nawet możliwość współpracy z pracownikami studia. Najniższa kwota gwarantuje dostęp do pilota gry, ale zwiększając ją o kolejne 20 dolarów, nabywca otrzyma pierwszych sześć epizodów Shadow of the Eternals. Jeśli kogoś dziwi to rozdrobnienie produktu, to przypominamy, że został on podzielony na dwanaście 2-4-godzinnych odcinków, z których każdy przedstawi losy wielu bohaterów umiejscowionych w różnych epokach historycznych. Precursor Games uważa, że taki sposób produkcji jest szybszy i tańszy, ale warto wspomnieć, że minimalny próg wsparcia (1,5 mln) to gwarancja opublikowania jedynie pilota gry. Wydanie kolejnych epizodów będzie wiązać się z dodatkowymi celami, już ponad ustaloną kwotę.

Grafika to zasługa silnika CryEngine - Shadow of the Eternals ze zbiórką pieniędzy także na Kickstarterze - wiadomość - 2013-05-14
Grafika to zasługa silnika CryEngine

Nowa produkcja Precursor Games, studia, w którego skład wchodzą byli pracownicy Silicon Knights, twórcy Eternal Darkness czy Too Human, ma oferować rozwiązania znane z oryginału wydanego w 2004 roku na Gamecube’a. Shadow of the Eternals będzie połączeniem przygodówki z grą akcji w klimatach survival horroru. Główny bohater rozgrywki to detektyw Paul Becker, ale w ciągu wszystkich dwunastu części wcielimy się w wiele innych postaci, m.in. w Klarę, służącą „Krwawej Hrabiny”, czy Theodorica, widocznego na pierwszym gameplayu. Akcja produkcji rozegra się na przestrzeni aż 2500 lat, a podczas tej podróży zwiedzimy zakątki Węgier, Anglii czy Stanów Zjednoczonych. O tym, jak wyglądać będzie rozgrywka, możecie przekonać się, oglądając 9-minutowe demo z wczesnej wersji tytułu, działającego na CryEngine 3 – silniku znanym przede wszystkim z serii Crysis.

Shadow of the Eternals zadebiutuje w 2014 roku na PC i konsolę Nintendo Wii U, o ile wsparcie finansowe zakończy się sukcesem.

Precursor Games początkowo wystartowało ze zbiórką pieniędzy na oficjalnej stronie gry. W ciągu przeszło tygodnia udało im się zebrać zaledwie 156 tys. dolarów z 1,5 mln potrzebnego do sfinansowania projektu, a grę wsparło ponad 2500 graczy. Akcja zakończy się 7 czerwca, ale stosunkowo nikłe zainteresowanie produkcją spowodowało, że twórcy zaczęli myśleć nad innymi rozwiązaniami. Dlatego postanowiono przenieść inicjatywę także na popularnego Kickstartera, która ma trwać równolegle z tą dostępną na oficjalnie stronie tytułu. Czy teraz Shadow of the Eternals ma większe szanse na pozytywny finał?