Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 sierpnia 2013, 11:28

autor: Draug

Shadow of the Eternals – druga zbiórka też zakończyła się niepowodzeniem, ale twórcy nie składają broni

Druga kickstarterowa zbiórka pieniędzy na przygodową grę akcji Shadow of the Eternals, duchowego spadkobiercę Eternal Darkness, również nie osiągnęła zamierzonego celu. Twórcy zapowiadają jednak, że będą próbowali innych sposobów na realizację swoich zamiarów.

Czarne chmury zawisły nad Shadow of the Eternals, przygodową grą akcji od studia Precursor Games, opisywaną jako duchowy spadkobierca kultowego Eternal Darkness. To już druga zbiórka na Kickstarterze, która zakończyła się niepowodzeniem, nie zdobywając nawet połowy wymaganej kwoty minimalnej. Na szczęście twórcy nie wydają się być bardzo rozczarowani takim rezultatem i zapowiadają, że znajdą inną drogę, by ich projekt ujrzał światło dzienne.

Wygląda na to, że minie jeszcze sporo czasu, zanim odwiedzimy Elżbietę Batory na zamku w Czachticach. - Shadow of the Eternals – druga zbiórka też zakończyła się niepowodzeniem, ale twórcy nie składają broni - wiadomość - 2013-08-26
Wygląda na to, że minie jeszcze sporo czasu, zanim odwiedzimy Elżbietę Batory na zamku w Czachticach.

”To niepomyślne, że i tym razem nie udało nam się sfinansować Shadow of the Eternals, ale nie zamierzamy się poddawać” – piszą twórcy w ostatniej aktualizacji na kickstarterowej stronie zbiórki. – „Mamy zamiar podążyć innymi drogami, by zrealizować ostateczny cel, jakim jest doprowadzenie do wydania naszych gier.”

Twórcy podziękowali wszystkim, którzy chcieli przyczynić się do powstania tytułu, i zachęcili do tego, by w dalszym ciągu wspierać projekt poprzez oficjalne forum dyskusyjne (zapowiedziano, że po tygodniowej przerwie nastąpi jego modernizacja i usprawnienie). Niestety, deweloper nie ujawnił, jakiego innego niż Kickstarter sposobu zamierza spróbować, by tym razem odnieść sukces przy próbie powołania gry do życia. Zapewne przekonamy się o tym w nadchodzących tygodniach.

Shadow of the Eternals to ambitny i interesujący projekt, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w maju bieżącego roku. Twórcy potrzebowali wówczas aż 1,5 miliona dolarów, a tytuł miał być podzielony na epizody. Z czasem wymagania zmniejszono o połowę (do 750 tysięcy dolarów), a grę zapowiedzano jako jednolity produkt, lecz zainteresowanie graczy pozostało umiarkowane. W odniesieniu sukcesu nie pomogło ani nazwisko aktora Davida Haytera (znanego z roli Solid Snake’a w serii Metal Gear Solid), ani technologia CryEngine 3, w oparciu o którą powstaje Shadow of the Eternals. Do tej pory nieoficjalnie mówiło się o wydaniu produkcji na początku przyszłego roku, lecz zważywszy na niepowodzenie Kickstartera, ewentualna premiera gry z pewnością ulegnie mniejszemu lub większemu przesunięciu.