Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 września 2013, 10:38

autor: luckie

Shadow of the Eternals zawieszony z przyczyn finansowych

Twórcy Shadow of the Eternals poinformowali, że prace nad grą zostały wstrzymane. Po klęsce drugiej zbiórki na Kickstarterze, produkcję najwyraźniej pokonały problemy finansowe.

Cień zapadł nad Shadow of the Eternals - Shadow of the Eternals w zawieszeniu z przyczyn finansowych - wiadomość - 2013-09-29
Cień zapadł nad Shadow of the Eternals

Studio Precursor Games ma smutną wiadomość dla wszystkich czekających na premierę Shadow of the Eternals. W obliczu trudności finansowych, prace nad grą zostały wstrzymane. Duchowy następca Eternal Darkness: Sanity's Requiem najwyraźniej nie wzbudził wystarczającego zainteresowania graczy. Tytuł dwukrotnie próbował swoich sił w crowdfundingu na Kickstarterze i za każdym razem ponosił klęskę. Choć po drugiej porażce twórcy zapewniali, że nie zamierzają się poddać, obecnie zostali zmuszeni złożyć broń.

Precursor Games uspokaja, że zawieszenie projektu nie oznacza jego zupełnej śmierci. Z drugiej strony, trudno liczyć na to, że grą zainteresuje się jakiś wydawca, skoro nie zrobili tego gracze. Miejmy nadzieję, że twórcom uda się znaleźć jakiś sposób na dokończenie produkcji. W międzyczasie obiecują oni, że będą nadal odwiedzać forum gry i odpowiadać na pytania fanów.

Shadow of the Eternals w zawieszeniu z przyczyn finansowych - ilustracja #2Shadow of the Eternals miał być grą przygodową utrzymaną w konwencji survival horroru. Twórcy czerpali inspirację z podobnego w założeniach Eternal Darkness: Sanity's Requiem, tytułu wydanego na konsolę Nintendo GameCube. Shadow of the Eternals miał opowiadać mroczną historię na przestrzeni kilkunastu epizodów, osadzonych w różnych okresach historycznych. Gracze odwiedziliby m.in. starożytny Egipt, wiktoriańską Anglię i secesyjne Stany Zjednoczone. Prócz elementów przygodowych – takich jak rozwiązywanie zagadek i prowadzenie dialogów – gra zawierałaby sekwencje akcji, w tym zręcznościową walkę. Wysoki poziom oprawy graficznej zapewniać miała technologia CryEngine 3.

  1. Oficjalna strona gry Shadow of the Eternals