Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 września 2010, 13:36

autor: Jiker

Wieści ze świata (PlayStation, Quantic Dream, Yakuza 5) 10/09/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o inwestowaniu w upadające studio RealTime Worlds, tajemniczych planach Quantic Dream, piątej odsłonie Yakuzy, a także 15 rocznicy powstania marki PlayStation. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o inwestowaniu w upadające studio RealTime Worlds, tajemniczych planach Quantic Dream, piątej odsłonie Yakuzy, a także 15 rocznicy powstania marki PlayStation. Zapraszamy do lektury.

RealTime Worlds

Istnieje duża szansa na to, że studio RealTime Worlds, miewające w ostatnim czasie olbrzymie problemy z powodu kiepskiego przyjęcia strzelaniny sieciowej APB, utrzyma się na powierzchni. Serwis Develop spekuluje, że tajemniczym inwestorem, który zdecydował się na wykupienie części zespołu pracującego od pewnego czasu nad Project MyWorld, jest były szef firmy, Ian Hetherington. Rzecznik prasowy RealTime Worlds odmówił skomentowania sprawy.

ATI Catalyst

Koncern AMD wypuścił poprawkę ATI Catalyst 10.8b do najnowszej wersji sterowników dedykowanych popularnym kartom grafiki. Usprawniają one działanie kart Radeon HD 4870 X2 oraz Radeon HD 4850 X2 m.in. w kontekście wsparcia dla zręcznościowego symulatora lotu Tom Clancy’s H.A.W.X. Szczegółowy opis zmian znajdziecie w tym miejscu.

Quantic Dream

David Cage, szef studia Quantic Dream, bierze pod uwagę możliwość wyprodukowania kolejnej swojej gry na kilka platform, a nie tylko na PlayStation 3, jak było to ostatnio w przypadku Heavy Rain. Cage zaznaczył na łamach serwisu GamesIndustry, że w chwili obecnej jest to jednak wyłącznie rekonesans, niepodparty bardziej konkretnymi działaniami. Aktualnie pewnym jest jedynie to, że następnym dziełem zespołu Cage’a nie będzie kontynuacja HR. Kwestia platform pozostaje otwarta.

Yakuza 5

SEGA zaktualizowała oficjalną japońską stronę internetową gry Yakuza 5 na PlayStation 3, ujawniając w ten sposób ostateczny tytuł nowych przygód Kazumy Kiryu – Ryu ga Gotoku Of The End. Koresponduje to oczywiście z ostatnimi rewelacjami na temat produkcji, przekazanymi kilka dni temu za pośrednictwem magazynu Famitsu. Dowiedzieliśmy się wówczas, że akcja nowej Yakuzy będzie się toczyć najprawdopodobniej tuż po kataklizmie, jaki nawiedził wirtualne Tokio i dzielnicę Kamurocho. W Sieci pojawiły się również spekulacje, że zwrot „The End” oznacza, że piątka będzie ostatnią odsłoną serii, aczkolwiek ciężko w to uwierzyć.

PlayStation

Marka PlayStation obchodzi swoje 15 urodziny. Z tej okazji koncern Sony Computer Entertainment opublikował świeże statystyki, z których wynika, że wszystkie cztery konsole należącej do rodziny (PSOne, PS2, PS3 i PSP) sprzedały się jak dotąd w 377 milionach sztuk. Jednocześnie nabywcy tychże konsol zakupili ogółem 2 miliardy egzemplarzy wydanych na nie gier. PlayStation przyniosło w sumie 63 miliardy dolarów przychodu.

Oddworld: Stranger’s Wrath

Odświeżona wersja Oddworld: Stranger’s Wrath (premiera na PlayStation Network wiosną 2011 roku), czyli dzieła studia Oddworld Inhabitants wyprodukowanego napierwszego Xboksa, nie będzie jedynym projektem przenoszącym nas do uniwersum Oddworld, jaki firma Just Add Water planuje wprowadzić do sprzedaży w przyszłości. Z najświeższych informacji wynika, że będzie ich jeszcze co najmniej pięć. Poszczególne projekty będą ukazywać się na różne platformy, aczkolwiek szczegóły nie są jeszcze znane.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Mafia II: Jimmy's Vendetta

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Gramy w Start the Party - Playstation Move! Gramy!

Star Wars: The Force Unleashed II – Z dziennika dewelopera #3 – wersja PL

Islands of Wakfu

Under Siege

TrackMania Wii

Portal 2 - kooperacja

Plants vs Zombies

Pro Evolution Soccer 2011

Company of Heroes Online - siły niemieckie

gry