Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3X360
Okładka Mafia II: Jimmy's Vendetta (PC)
OkładkaMafia II: Jimmy's Vendetta (PC)

Mafia II: Jimmy's Vendetta

Dodatek DLC do gry Mafia II pozwalający wcielić się w postać Jimmy’ego – bezwzględnego najemnika, jednego z najlepszych speców od brudnej roboty, który po kilkunastu latach odsiadki wraca do Empire Bay, by zemścić się na liderach mafijnych rodzin.

To jest dodatek do gry Mafia II.

Akcji | TPP | samochodowe | gangsterskie | TPS | lata 60. i 70. XX wieku

Mafia II: Jimmy's Vendetta Premiera

7wrz2010

PC X360 PS3

Gry podobne do Mafia II: Jimmy's Vendetta

Grand Theft Auto IV

Mafia II

Ojciec chrzestny II

Wendeta Jimmy’ego to rozszerzenie typu DLC do drugiej części Mafii. Dodatek ten ma do zaoferowania zupełnie nową grywalną postać, którą zamiast znanego z podstawowej wersji Vito jest tytułowy profesjonalny zabójca Jimmy. Przygotowane przez autorów gry nowe misje zapewniają kilka godzin zabawy, a opowiedziana w nich historia jest zupełnie niezależna od fabuły podstawowej gry.

Głównego bohatera poznajemy podczas odsiadki w więzieniu. Jimmy spędził tam piętnaście ostatnich lat swojego życia, po tym, jak podczas wykonywania jednego ze zleceń został zdradzony przez swoich pracodawców. Tytułowy skazaniec wykorzystuje okazję, jaka nadarza się wraz z wybuchem zamieszek w jego bloku więziennym, i chowając się w koszu z praniem wydostaje się na wolność. Już po powrocie do Empire Bay Jimmy wdraża w życie plan zemsty na liderach dwóch przestępczych rodzin związanych z jego wieloletnią odsiadką - celem jest zniszczenia ich przestępczych imperiów.

Opisywane DLC ma w sumie do zaoferowania trzydzieści misji. Każdy etap poprzedzany jest planszą służącą za tło fabularne, gdyż w grze nie zawarto pełnoprawnych scenek przerywnikowych. Większość poziomów można ukończyć w przeciągu kilku minut, przy czym gra zachęca do poprawiania rezultatów w poszczególnych misjach poprzez przyznawanie rang i możliwość zdobywania dodatkowych punktów.

Same zadania są dość zróżnicowane. Jimmy zajmuje się między innymi kradzieżą aut, eliminowaniem członków mafijnych rodzin, wysadzaniem w powietrze stacji benzynowych, ochranianiem ważnych osób czy śledzeniem mafiozów. Godne odnotowania jest to, że dodatek cechuje się znacznie wyższym poziomem trudności od podstawowej wersji. Jimmy nie tylko bowiem walczy z większymi grupami sił wroga, ale też nieustannie musi ścigać się z upływającym czasem.

W przeciwieństwie do głównej kampanii, w której wszystkie misje wykonywało się w ściślej ustalonej kolejności, w Wendecie Jimmy’ego można samemu wybierać nowe zlecenia. Główny bohater może swobodnie przemieszczać się po mieście, a także korzystać ze znanych z podstawowej wersji sklepów i kryjówek. Ciekawostką jest to, że wraz z upływem czasu płynnie zmieniają się pory dnia oraz warunki atmosferyczne. DLC wprowadza również do gry trzeci poziom tuningu dokonywanego w warsztatach, dzięki któremu sterowane pojazdy stają się jeszcze szybsze.

Ostatnia modyfikacja 13 września 2010

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 4,9 / 10 na podstawie 1039 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Mafia II: Jimmy's Vendetta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Mafia II: Jimmy's Vendetta Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1
  • 5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3