Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS3
Okładka Mafia II: Jimmy's Vendetta (PC)

Mafia II: Jimmy's Vendetta

Dodatek DLC do gry Mafia II pozwalający wcielić się w postać Jimmy’ego – bezwzględnego najemnika, jednego z najlepszych speców od brudnej roboty, który po kilkunastu latach odsiadki wraca do Empire Bay, by zemścić się na liderach mafijnych rodzin.

To jest dodatek do gry Mafia II.

Akcji | TPP | samochodowe | gangsterskie | TPS | lata 60. i 70. XX wieku

Okładka Mafia II: Jimmy's Vendetta (PC)

data premiery gry:

7wrz2010

PC X360 PS3

Wendeta Jimmy’ego to rozszerzenie typu DLC do drugiej części Mafii. Dodatek ten ma do zaoferowania zupełnie nową grywalną postać, którą zamiast znanego z podstawowej wersji Vito jest tytułowy profesjonalny zabójca Jimmy. Przygotowane przez autorów gry nowe misje zapewniają kilka godzin zabawy, a opowiedziana w nich historia jest zupełnie niezależna od fabuły podstawowej gry.

Głównego bohatera poznajemy podczas odsiadki w więzieniu. Jimmy spędził tam piętnaście ostatnich lat swojego życia, po tym, jak podczas wykonywania jednego ze zleceń został zdradzony przez swoich pracodawców. Tytułowy skazaniec wykorzystuje okazję, jaka nadarza się wraz z wybuchem zamieszek w jego bloku więziennym, i chowając się w koszu z praniem wydostaje się na wolność. Już po powrocie do Empire Bay Jimmy wdraża w życie plan zemsty na liderach dwóch przestępczych rodzin związanych z jego wieloletnią odsiadką - celem jest zniszczenia ich przestępczych imperiów.

Opisywane DLC ma w sumie do zaoferowania trzydzieści misji. Każdy etap poprzedzany jest planszą służącą za tło fabularne, gdyż w grze nie zawarto pełnoprawnych scenek przerywnikowych. Większość poziomów można ukończyć w przeciągu kilku minut, przy czym gra zachęca do poprawiania rezultatów w poszczególnych misjach poprzez przyznawanie rang i możliwość zdobywania dodatkowych punktów.

Same zadania są dość zróżnicowane. Jimmy zajmuje się między innymi kradzieżą aut, eliminowaniem członków mafijnych rodzin, wysadzaniem w powietrze stacji benzynowych, ochranianiem ważnych osób czy śledzeniem mafiozów. Godne odnotowania jest to, że dodatek cechuje się znacznie wyższym poziomem trudności od podstawowej wersji. Jimmy nie tylko bowiem walczy z większymi grupami sił wroga, ale też nieustannie musi ścigać się z upływającym czasem.

W przeciwieństwie do głównej kampanii, w której wszystkie misje wykonywało się w ściślej ustalonej kolejności, w Wendecie Jimmy’ego można samemu wybierać nowe zlecenia. Główny bohater może swobodnie przemieszczać się po mieście, a także korzystać ze znanych z podstawowej wersji sklepów i kryjówek. Ciekawostką jest to, że wraz z upływem czasu płynnie zmieniają się pory dnia oraz warunki atmosferyczne. DLC wprowadza również do gry trzeci poziom tuningu dokonywanego w warsztatach, dzięki któremu sterowane pojazdy stają się jeszcze szybsze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,9 / 10 na podstawie 1014 głosów czytelników.

Gry podobne do Mafia II: Jimmy's Vendetta

Klasyfikacja PEGI Mafia II: Jimmy's Vendetta

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Mafia II: Jimmy's Vendetta

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1
  • 5 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Mafia II: Jimmy's Vendetta - recenzja gry
Mafia II: Jimmy's Vendetta - recenzja gry

Recenzja 10 września 2010, 11:35

Znaczących zmian w samym gameplayu jest niewiele. DLC otwiera przed nami całe miasto, po którym można się do woli przemieszczać, całkowicie ignorując pokazujące się na mapie ikonki zadań. Jimmy może odwiedzać znane z podstawowej kampanii sklepy, a nawet używać kryjówek Vita (w tym jego willi), co jest trochę nielogiczne. Fajnym patentem jest to, że w miarę upływu czasu płynnie zmieniają się pory dnia oraz warunki pogodowe (deszcz, mgła). Dodatek przynosi również trzeci poziom tuningu aut w warsztatach samochodowych. Żeby było ciekawiej, element ten został wcześniej odblokowany przez samych graczy, gdyż twórcy go jedynie sprytnie „zakamuflowali” w wersji sklepowej.

PC
X360
PS3