Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Project MyWorld (PC)

Project MyWorld PC

Sieciowa produkcja łącząca grę ekonomiczną z elementami społecznościowymi. Autorzy stworzyli wirtualnego modelu całej Ziemi, na który nałożyli plany prawdziwych miast. Gracze mogą kupować i sprzedawać domy, urządzać należące do nich tereny oraz eksplorować lokacje.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMO

PC Windows
Okładka Project MyWorld (PC)

producent: Real Time Worlds

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Project MyWorld to tytuł, który bierze główną koncepcję znanej sieciowej aplikacji Google Maps i wzbogaca ją o silne elementy społecznościowej gry ekonomicznej. Za produkcję odpowiada studio Real Time Worlds, znane z tytułów takich jak Crackdown czy APB: All Points Bulletin.

Tworząc Project MyWorld deweloperzy postawili sobie pytanie, co by było, gdyby Google Maps zaprojektowane zostało przez Nintendo. Ich odpowiedzią było stworzenie wirtualnego modelu całej Ziemi, na który naniesiono potem odtworzone zgodne z rzeczywistością plany prawdziwych miast. Gracze zostają wpuszczeni do tego świata, po czym otrzymują wolną rękę w jego kształtowaniu. Mogą kupować i sprzedawać domy, urządzać należące do nich tereny oraz eksplorować lokacje. Gra pełnymi garściami czerpie z popularnych produkcji przeglądarkowych oferując głęboką integrację ze serwisami społecznościowymi, dzięki czemu jesteśmy na gorąco informowani o poczynaniach naszych znajomych. Przykładowo, oglądając mapę danego miasta możemy spodziewać się notki typu „John sprzedał ten dom” czy „Ania wyremontowała to muzeum”.

Zabawa nie ogranicza się jedynie do aspektów ekonomicznych. Rozgrywkę uatrakcyjniają również zręcznościowe mini gierki, które pozwalają nam m.in. polatać samolotem, porozbijać się po ulicach miast samochodzikami, a nawet powędkować. Wszystkie te aktywności wykonujemy wewnątrz głównego świata gry i możemy w każdej chwili zaprosić znajomych, by dołączyli do zabawy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9.1 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Gry podobne do Project MyWorld

Wymagania wiekowe Project MyWorld

odpowiednia dla każdego wieku

Czy ekipa dawnego Realtime Worlds wróciła do pracy nad Project MyWorld?

wiadomość26 maja 2011

Około 20-osobowa grupa byłych pracowników studia Realtime Worlds wraca do gry. W szkockim Dundee dobiega właśnie końca remont pomieszczeń biurowych, w których mieścić się będzie nowo utworzona przez nich firma eeGeo. Według ustaleń magazynu Develop, najprawdopodobniej w pierwszej kolejności dokończy ona prace nad Project MyWorld.

Wieści ze świata (Assassin's Creed: Brotherhood, God of War: Duch Sparty, Football Manager 2011) 28/09/10
Wieści ze świata (Assassin's Creed: Brotherhood, God of War: Duch Sparty, Football Manager 2011) 28/09/10

wiadomość28 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o pierwszym dodatku DLC do Supreme Commander 2, demie God of War: Duch Sparty, ratunku dla Project MyWorld, a także starcie beta testów multiplayera Assassin’s Creed: Brotherhood. Zapraszamy do lektury.

Amerykański inwestor ratuje Project MyWorld
Amerykański inwestor ratuje Project MyWorld

wiadomość5 września 2010

W ostatnim miesiącu mieliśmy okazję obserwować prawdziwy wysyp złych wieści dotyczących zespołu Real Time Worlds. Teraz wreszcie przyszedł czas na jakieś bardziej pozytywne informacje, ponieważ okazało się, że amerykański inwestor wykupił Project MyWorld.

Poważne problemy twórców APB, zespół pracujący nad Project MyWorld zwolniony
Poważne problemy twórców APB, zespół pracujący nad Project MyWorld zwolniony

wiadomość14 sierpnia 2010

All Points Bulletin zapewne przejdzie do historii jako jedna z największych klap roku 2010. Okazuje się, że porażka ta była na tyle dotkliwa finansowo, że doprowadziła do potężnych zwolnień w studiu Real Time Worlds i postawiła całą jego przyszłość pod znakiem zapytania.

Project MyWorld nową grą twórców APB
Project MyWorld nową grą twórców APB

wiadomość29 lipca 2010

Wypuszczone w zeszłym miesiącu APB: All Points Bulletin budzi raczej mieszane uczucia. Gra ma wciąż sporo niedociągnięć, jednak studio Real Time Worlds prócz ich usuwania zajmuje się również nowym projektem, który według twórców ma odpowiedzieć na pytanie, co by było gdyby Google Maps zaprojektowane zostało przez Nintendo.