Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2010, 13:45

Wieści ze świata (Plants vs. Zombies, Dead Rising 2, gamescom 2010) 11/08/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Czytajcie dalej jeśli chcecie dowiedzieć się o odświeżonej wersji Plants vs. Zombies, ogromnych zyskach firmy Disney, przyspieszonej premierze Dead Rising 2 i grach, które Square Enix zaprezentuje na targach gamescom 2010.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Czytajcie dalej jeśli chcecie dowiedzieć się o odświeżonej wersji Plants vs. Zombies, ogromnych zyskach firmy Disney, przyspieszonej premierze Dead Rising 2 i grach, które Square Enix zaprezentuje na targach gamescom 2010.

Plants vs. Zombies

Firma PopCap Games wypuściła edycję Game of the Year gry Plants vs. Zombies, w której pojawia się kilka ciekawych dodatków. Specjalna wersja produkcji zawiera 20 osiągnięć Steama, wsparcie dla usługi Steam Cloud (zapisywanie stanów gry na zewnętrznym serwerze) oraz interaktywny edytor awatarów z zombie (Zombatar). Za wszystkie dodatki zapłacimy niecałe 10 euro, czyli mniej więcej 40 złotych. Sama gra jest ciekawą wariacją na temat gatunku „tower defense”. Gracze dowodzą armią kwiatków i roślin ogrodowych, które próbują powstrzymać ataki zombie.

Disney

Walt Disney opublikował wyniki z okresu finansowego zakończonego w dniu 27 czerwca tego roku. Okazuje się, że firma nadal nie wychodzi najlepiej na grach, chociaż w pewnym stopniu udało się ograniczyć straty (z 75 milionów dolarów za podobny okres sprzed roku do 65 milionów). Obroty w oddziale zajmującym się interaktywną rozrywką wzrosły znacznie – aż o 74% (w porównaniu z rokiem ubiegłym) – dzięki grom Toy Story 3 oraz Split/Second. Niestety sporo pieniędzy przeznaczono na marketing, który pochłonął większość zysków. Mimo wszystko, ogólnie firma zarobiła 1.33 miliarda dolarów, na co zapracowały takie filmy jak Toy Story 3, Alica w Krainie Czarów i Iron Man 2.

Dead Rising 2

Kolejna dostawa powolnych, ale nieugiętych zombie w Dead Rising 2 trafi do Europy szybciej niż zapowiadano wcześniej. Produkcja studia Capcom zostanie wydana na Starym Kontynencie 24 września tego roku i kilka dni później w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych. W samej grze możemy spodziewać się powrotu wszystkich charakterystycznych elementów pierwowzoru, czyli hord nieumarłych oraz możliwości zabijania ich także za pomocą obiektów codziennego użytku i elementów otoczenia. Pod koniec sierpnia posiadacze Xboksów 360 dostaną krótkie wprowadzenie do gry, zatytułowane Case Zero i rozprowadzane w dystrybucji elektronicznej.

Wieści ze świata (Plants vs. Zombies, Dead Rising 2, gamescom 2010) 11/08/10   - ilustracja #1

Wii

Firma Nintendo pochwaliła się, że w Stanach Zjednoczonych sprzedano już łącznie 30 milionów egzemplarzy konsoli Wii. Taki wynik udało się osiągnąć w zaledwie 45 miesięcy. Cammie Dunaway, przedstawicielka amerykańskiego oddziału firmy, przekonuje, że konsola poszerzyła znacznie grono odbiorców gier, także o ludzi, którzy chcą przede wszystkim rozrywki wieloosobowej za rozsądną cenę. Pozostaje pytanie o to czy Nintendo szykuje już następną większą platformę.

Square Enix / gamescom 2010

Wydawca i producent Square Enix zaprezentował listę gier, które zostaną pokazane na targach gamescom 2010 (rozpoczynających się już w przyszłym tygodniu). Wygląda na to, że firma zaprezentuje wszystkie zapowiadane hity, w tym oczekiwaną kontynuację serii sprzed lat Deus Ex: Human Revolution oraz kolejną produkcję MMO - Final Fantasy XIV. Oprócz tego zobaczymy: Final Fantasy: The 4 Heroes of Light, Front Mission Evolved, Kingdom Hearts: Birth By Sleep, Kane & Lynch 2: Dog Days i Lara Croft and the Guardian of Light.

Castlevania: Lords of Shadow

Serwis Gamerzines przedstawił kolekcjonerską edycję gry Castlevania: Lords of Shadow, która pojawiła się na łamach sklepu internetowego z Meksyku. W skład specjalnego wydawnictwa wchodzi gra, art book, ścieżka dźwiękowa oraz specjalna okładka. Firma Konami jeszcze nie potwierdziła czy podobne pakiety zostaną wydane także w pozostałych rejonach świata.

Galeria obrazków

Shaun White Skateboarding

Red Dead Redemption

Harvest Moon: Frantic Farming

Clone Wars Adventures

Lost in Shadow

Horrid Henry: Missions of Mischief

Naughty Bear

Ace Combat: Assault Horizon

Brunswick Pro Bowling

Enjoy Your Massage!

Galeria filmów

Gramy w Dragon Quest IX

Red Dead Redemption - Legends and Killers

Shaun White Skateboarding - trailer #1

Brunhilda and the Dark Crystal - trailer #1

Scott Pilgrim vs. the World: The Game - trailer #1

Ace Combat: Assault Horizon - trailer #1

The Lord of the Rings: Aragorn’s Quest - combat

Kane & Lynch 2: Dog Days - co-op

gry