Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2012, 13:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Minecraft, Hawken, OnLive) 28/8/12

Dziś piszemy m.in. o wynikach sprzedaży Minecrafta w wersji na Xboksa 360, obsłudze okularów Oculus Rift w grze Hawken, a także odejściu Steve'a Perlmana z firmy OnLive. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Lunar Flight

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Lunar Flight. Dzieło studia Shovsoft możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,50 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Minecraft

Daniel Kaplan ze studia Mojang poinformował za pośrednictwem Twittera, że gra Minecraft w wersji na Xboksa 360 została zakupiona przez 3,6 mln użytkowników Xbox Live. To ogromny sukces tej produkcji biorąc pod uwagę fakt, że jej premiera odbyła się 9 maja, a konsolowa edycja jest mniej rozbudowana od komputerowej.

Wieści ze świata (Minecraft, Hawken, OnLive) 28/8/12 - ilustracja #1
Minecraft staje się fenomenem także na Xboksie 360

Sony Computer Entertainment

Kenji Kaido poinformował za pośrednictwem Twittera, że w tym miesiącu opuszcza firmę Sony Computer Entertainment. Kaido był producentem gier Ico oraz Shadow of the Colossus od studia Team Ico. Jednocześnie zdradził, że wciąż nie ma konkretnych planów na przyszłość, więc nie wiadomo, jakim projektem zajmie się w następnej kolejności.

OnLive

Steve Perlman, założyciel i dyrektor generalny OnLive, zdecydował się opuścić firmę, by zająć się innymi projektami. Jego stanowisko objął Charlie Jablonski, podczas gdy Gerry Launder został prezesem koncernu. Ten ostatni podziękował Perlmanowi za to, co zrobił dla firmy. Użył nawet stwierdzenia, że nikt inny nie mógłby dokonać tego, co zrobił Perlman. OnLive to platforma cloud gamingu, pozwalająca na zabawę w gry na zewnętrznych serwerach.

Hawken

Firma Meteor Entertainment ogłosiła, że nadchodząca gra Hawken otrzyma wsparcie dla okularów rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift. Obsługa nowoczesnego sprzętu, na którego produkcję trwa zbiórka w serwisie Kickstarter, zostanie wprowadzona do dzieła studia Adhesive Games w dniu premiery Hawken, czyli 12 grudnia bieżącego roku.

WWE

Arnaud Frey (starszy producent gry WWE ’13) powiedział w wywiadzie dla serwisu Jeux Video Magazine, że studio Yuke’s pracuje obecnie nad nową częścią serii WWE na kolejną generację konsol. Jego zdaniem, na przyszłorocznych targach E3 dojdzie do prezentacji następców Xboksa 360 oraz PlayStation 3. Z kolei wspomniana odsłona na nadchodzące platformy sprzętowe powinna ukazać się w ciągu dwóch najbliższych lat, bo WWE ’14 pojawi się jeszcze na aktualnie dostępne na rynku konsole.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: