Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 09:25

autor: Góral

Block by Block - zaprojektuj swoje własne osiedle w nowej inicjatywie Mojang i UN Habitat

Mojang, deweloper odpowiedzialny za Minecrafta, ogłosił nowy projekt – Block by Block. Celem inicjatywy jest zachęcenie młodzieży do zaplanowania terenów miejskich i wiejskich oraz pokazanie osobom odpowiedzialnym za inwestycje na tych ziemiach, w jakiej okolicy chciałoby mieszkać nowe pokolenie.

Zaprojektuj swoje własne osiedle w nowej inicjatywie Mojang i UN Habitat – Block by Block - ilustracja #1

Block by Block to rozwinięcie Mina Kvarter, wspólnej akcji Mojang i szwedzkiej firmy budowlanej - Svensk Byggtjänst. Oryginalny projekt pozwalał zaprojektować swoje osiedle w grze Minecraft i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. Wiadomość o nim rozeszła się po całym świecie i dotarła w końcu do UN Habitat (Program Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich), podopiecznych ONZ. Przedstawiciele agendy skontaktowali się z deweloperem gier i w ten oto sposób zrodził się pomysł na nowy projekt.

Akcja ma na celu zachęcić młodzież do spróbowania swoich sił w planowaniu zabudowań, a wszystko to odbywać będzie się oczywiście w Minecrafcie. Inicjatywa jest bardzo interesująca, bo będzie mieć faktyczny wpływ na wygląd niektórych miejsc na Ziemi. Deweloper postanowił dołączyć do grona sponsorów i dzięki temu, do końca 2016 roku zmodernizowanych zostanie 300 lokacji. Pierwszy, pilotażowy projekt jest już w drodze. Odpowiedzialna za niego ekipa budowniczych z Minecrafta - FyreUK - za cel obrała sobie Kibere, dzielnice slumsów w Nairobi, stolicy Kenii.

Zaprojektuj swoje własne osiedle w nowej inicjatywie Mojang i UN Habitat – Block by Block - ilustracja #2

Wkrótce ruszy oficjalna strona Block by Block, a całość nabierze tempa i być może kilka dzieciaków na świecie, którym nie dopisało szczęście, poczuje się nieco lepiej widząc obok swojego odnowionego domku jakiś plac zabaw. A mówią, że gry nie nadają się do niczego dobrego…