Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2012, 09:15

autor: Sarge

Dzisiaj premiera gry I Am Alive na PC

Kilka miesięcy po debiucie na PlayStation 3 oraz Xboksie 360, doczekaliśmy się premiery gry I Am Alive na PC. Tytuł, będący w produkcji przez długie lata, wieczorem stanie się dostępny w serwisach cyfrowej dystrybucji.

Dzisiaj w serwisach cyfrowej dystrybucji na PC zadebiutuje gra I Am Alive. Premiera pecetowej wersji dzieła studia Ubisoft Shanghai ma miejsce tydzień wcześniej, niż początkowo zapowiadano.

Tytuł zostanie odblokowany o godzinie 19:00 w serwisie Steam, gdzie kosztuje 14,99 euro (ok. 63 złotych). Wszystkie osoby, które do tego momentu zamówią grę, otrzymają w prezencie dodatek DLC Bloody Good Time. Nieco tańszą alternatywą jest zakup gry za pośrednictwem oficjalnego sklepu UbiShop za 59,90 złotych. Omawiana produkcja jest dostępna także w innych serwisach cyfrowej dystrybucji.

  1. I Am Alive w serwisie Steam
  2. I Am Alive w sklepie UbiShop

Kilka miesięcy temu gra ukazała się na Xbox Live oraz PlayStation Network. Pecetowcy otrzymali nieco usprawnioną wersję w stosunku do edycji konsolowych. Twórcy obiecywali poprawioną oprawę graficzną oraz dwa nowe tryby rozgrywki – pozwalający na nieskończoną liczbę prób Easy oraz Replay, w którym możemy ponownie przechodzić dowolny poziom.

Redaktorzy serwisów gry-online.pl oraz tvgry.pl przygotowali swego czasu materiały na podstawie wersji konsolowych, które powinny pomóc Wam w podjęciu ewentualnej decyzji o zakupie lub zignorowaniu I Am Alive. Wprawdzie grę oceniliśmy nisko w recenzji, ale dzieło studia Ubisoft Shanghai ma swój specyficzny klimat, któremu możecie się przyjrzeć w filmie z cyklu Gramy!. Z kolei nabywcy tego tytułu mogą w każdej chwili skorzystać z dokładnego poradnika.

I Am Alive to postapokaliptyczna gra akcji. Wcielamy się w bohatera poszukującego żony i kilkuletniej córki, które rok temu próbowały ochronić się przed trzęsieniem ziemi, powodującym ogromne straty w mieście. Gracz porusza się po wyniszczonej metropolii, stając do walki o przetrwanie i będąc wyposażonym w pistolet, łuk oraz bardzo ograniczoną liczbę amunicji. W trakcie rozgrywki musimy dbać o samopoczucie protagonisty, na które składają się dwa czynniki: kondycja oraz zdrowie. Regenerujemy je znajdowanymi napojami energetycznymi, inhalatorami czy tabletkami przeciwbólowymi.

  1. Recenzja – Taka piękna katastrofa – recenzja gry I Am Alive
  2. I Am Alive – poradnik do gry
  3. Gramy w I Am Alive – Ktoś przeżył?