Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2015, 14:00

autor: Draug

Wieści ze świata (Laserlife, GTA V, Warner Bros. i Nolan North, GeForce Experience, DualShock 4) 16/9/2015

Dziś piszemy m.in. o zapowiedzi Laserlife (quasi-filozoficznej gry rytmicznej), premierze aktualizacji 1.29 do Grand Theft Auto V, ujawnieniu przez Nolana Northa kolejnego dużego projektu firmy Warner Bros., wczesnym dostępie do bety GeForce Experience Share i nowych kolorach pada DualShock 4 do PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta specjalna (do środy 16.09 do godz. 19:00):

Promocja dnia (do czwartku 17.09 do godz. 19:00):

Szaleństwo w środku tygodnia (do piątku 18.09 do godz. 19:00):

Oferta tygodniowa (do poniedziałku 21.09 do godz. 19:00) – obniżka cen 144 tytułów, WWW

Promocje GOG.com

INDIE PINATA

GOG.com do spółki z polskim studiem Crunching Koalas w ubiegły piątek rozpoczęło szczególną promocję na gry niezależne. Kilkadziesiąt tytułów zostało przecenionych, a ponadto istnieje możliwość kupienia „piniaty” za 3 dolary (ok. 11 zł) – w środku kryje się losowa produkcja o wartości od 9,99 do 44,99 dolarów. Akcja trwa do 18 września (do godz. 11:59). Zgodnie z zapowiedzią, przedwczoraj zmienił się asortyment gier w obniżonych cenach (również tych w piniatach). Oto wybrane oferty dostępne do końca czasu promocji:

Wieści ze świata (Laserlife, GTA V, Warner Bros. i Nolan North, GeForce Experience, DualShock 4) 16/9/2015 - ilustracja #1

Nolan North i kolejny wielki projekt Warner Bros.

W poświęconym sportowi i popkulturze serwisie Grantland pojawił się niedawno sążnisty artykuł poświęcony Nolanowi Northowi – aktorowi głosowemu znanemu przede wszystkim z roli Nathana Drake’a w serii Uncharted. Z tekstu można dowiedzieć się, że North spotkał się niedawno z firmą Warner Bros., by omówić kontrakt na kolejny, „wielki, wielki” projekt. Aktor oczywiście nie mógł zdradzić żadnych szczegółów na temat nowej gry (czy też może raczej serii gier), ale powiedział, że „wyjmie mu to kolejne 10 lat z życia”. Czyżby spotkanie miało coś wspólnego z tajemniczą marką, do prac nad którą nabór od ponad dwóch miesięcy prowadzi studio Warner Bros. Games Montreal?

Laserlife – gra rytmiczna od twórców BIT.TRIP na PS4

Znane z rytmicznej serii BIT.TRIP niezależne studio Choice Provisions (do 2014 roku pieczętujące się szyldem Gaijin Games) ujawniło swój kolejny projekt… albo nie tyle ujawniło, co wygrzebało znowu na powierzchnię, bo mowa o tytule, który został po raz pierwszy przedstawiony w roku 2010. Chodzi o Laserlife – kolejną grę rytmiczną, tym razem doprawioną wątkami metafizycznymi. Będzie to krótka (twórcy sugerują przejście całości przy jednym posiedzeniu) opowieść o obcej cywilizacji, która w przestrzeni kosmicznej natyka się na ciało astronauty, a następnie wykorzystuje swoją niezwykle zaawansowaną technologię, by dotrzeć do wspomnień nieboszczyka. Ponieważ wspomniana cywilizacja nie zna ludzkości, owa rytmiczna podróż przez pamięć martwego astronauty ma stać się okazją do zadania przez abstrakcyjną symbolikę różnych filozoficznych pytań, na czele z: „Co to znaczy być człowiekiem?”. Laserlife powstaje z myślą o konsoli PlayStation 4, a premiera ma nastąpić już niedługo, bo 22 września.

Grand Theft Auto V – debiut aktualizacji 1.29

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj Rockstar udostępnił na PC, PS4 i XOne kolejną aktualizację do gry Grand Theft Auto V, oznaczoną numerem 1.29. Jej najważniejsze części to wprowadzenie mnóstwa nowych aktywności w GTA Online pod postacią Freemode Events oraz przeniesienie Rockstar Editor z PC na konsole ósmej generacji (PS4/XOne) przy jednoczesnym zwiększeniu funkcjonalności tego narzędzia. Po więcej informacji na temat omawianej aktualizacji odsyłam Was do naszej wcześniejszej wiadomości albo do pełnej listy zmian na stronie firmy Rockstar Games.

GeForce Experience Share Early Access Beta

Zgodnie z zapowiedzią sprzed miesiąca, firma NVIDIA uruchomiła wczesny dostęp do wersji beta usługi GeForce Experience Share – najnowszej aktualizacji aplikacji GeForce Experience, która m.in. pozwala dzielić się grami ze znajomymi poprzez streamowanie rozgrywki na ich komputery (z opcją dołączenia do zabawy) oraz ułatwia nagrywanie gameplayów i publikowanie ich bezpośrednio w serwisie YouTube, dzięki interfejsowi programu wyświetlanemu w grach. Możecie zapoznać się z tymi nowymi funkcjami na oficjalnej prezentacji:

PlayStation 4 – nowe kolory pada

Podczas targów Tokyo Game Show 2015 firma Sony zaprezentowała cztery nowe warianty kolorystyczne kontrolera DualShock 4 do konsoli PlayStation 4 – Gold, Silver, Steel Black i Crystal (widoczne na zdjęciu poniżej). Niestety, na razie wygląda na to, że do Europy dotrą tylko dwa z nich: Gold i Silver. Nie wiadomo, kiedy staną się dostępne i ile będą kosztowały na Starym Kontynencie, ale na japoński rynek wszystkie nowe wersje pada trafią 6 listopada (za wyjątkiem odmiany Crystal, na którą trzeba będzie poczekać do 3 grudnia).

Wieści ze świata (Laserlife, GTA V, Warner Bros. i Nolan North, GeForce Experience, DualShock 4) 16/9/2015 - ilustracja #2

Galeria filmów

Oprócz tego polecamy Waszej uwadze najnowsze filmy w zasobach naszego serwisu: