Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2016, 14:17

Wieści ze świata (Dead Island 2, BF Hardline, Heroes of the Storm, System Shock, Radeon RX 480, Ubisoft) 6/7/2016

Dziś piszemy o statusie Dead Island 2, darmowym DLC Zdrada do Battlefield Hardline, nowej postaci i obsłudze DirectX 11 w kolejnej aktualizacji do Heroes of the Storm, patchu do wersji demo System Shocka, bliskim wypuszczeniu sterowników naprawiających problemy Radeona RX 480 oraz o tym, jak Ubisoft znowu podpadł kobietom. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Dead Island 2 nie zostało skasowane, zapewnia Deep Silver

Po ostatnich doniesieniach, dotyczących chociażby usunięcia gry ze Steama, wydawało się, że Dead Island 2 zostało porzucone i nigdy nie ujrzy światła dziennego. Jednak twórcy zaprzeczają takim domysłom. W odpowiedzi na pytanie fana na Twitterze firma Deep Silver zapewniła, że pełnoprawna kontynuacja pierwszoosobowej gry akcji z zombie w roli głównej wcale nie uległa skasowaniu, a niedługo potem dodała, iż w późniejszym czasie możemy spodziewać się większej ilości informacji na temat tego projektu.

Battlefield Hardline – DLC Zdrada (Betrayal) za darmo

Akcja „Droga do Battlefield 1” nadal trwa – w jej ramach firma Electronic Arts udostępniła kolejny darmowy dodatek do poprzedniej odsłony serii. Do 12 lipca możecie pobrać bezpłatnie DLC Zdrada (ang. Betrayal) do Battlefield Hardline na wszystkich platformach sprzętowych, na które ukazała się ta gra, czyli PC, X360, PS3, XOne i PS4.

Duży patch do Heroes of the Storm – Gul’dan i DirectX 11

Blizzard Entertainment udostępnił kolejną dużą aktualizację do Heroes of the Storm na Publicznym Serwerze Testowym (PST). Do najważniejszych zmian, jakie zaoferuje, należy zapewnienie wsparcia dla bibliotek DirectX 11 oraz dodanie kolejnej postaci – znanego fanom serii Warcraft orkijskiego czarnoksiężnika Gul’dana. Bohater ten nie regeneruje automatycznie many (musi poświęcać punkty życia, by ją odzyskiwać), ale w zamian dysponuje okazałym repertuarem niszczycielskich zaklęć, takich jak fala płomieni, wysysanie sił witalnych czy deszcz meteorytów.

Oprócz tego aktualizacja m.in. wyraźnie poprawia wydajność gry (nie tylko dzięki wspomnianej obsłudze DirectX 11), znacząco zwiększa skuteczność stronników kierowanych przez SI przeciwko budynkom wrogich baz, wprowadza dużo zmian w działaniu zdolności poszczególnych postaci na rzecz lepszego wyważenia rozgrywki, a także eliminuje dziesiątki błędów. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Patch ma być dostępny na PST do 11 lipca, więc można spodziewać się, że w ręce ogółu graczy trafi w okolicach tej daty.

System Shock – demo remake’u wkrótce z patchem

Studio Night Dive zapowiedziało, że w ciągu kilku dni pojawi się patch do wersji demonstracyjnej remake’u System Shocka, która została udostępniona pod koniec czerwca. Otrzymawszy sporo uwag na temat rozpikselowanych tekstur, deweloper zmieni sposób ich filtrowania na trójliniowy, by w toku eksperymentów określić, jaki efekt spodoba się graczom najbardziej (więcej screenów porównujących nowe i stare tekstury – oprócz tego poniżej – znajdziecie tutaj). Poza tym łatka pozwoli używać większej liczby przedmiotów (np. granatów), poprawi mechanikę walki wręcz i zwiększy wydajność gry.

Porównanie starych (po lewej) i nowych (po prawej) tekstur w demie System Shocka. - Wieści ze świata (Dead Island 2, Battlefield Hardline, Heroes of the Storm, System Shock, Radeon RX 480, Ubisoft) 6/7/2016 - wiadomość - 2016-07-06
Porównanie starych (po lewej) i nowych (po prawej) tekstur w demie System Shocka.

Sterowniki redukujące pobór mocy Radeona RX 480 wkrótce

Po ubiegłotygodniowym przyznaniu się do winy, dzisiaj rano firma AMD wydała kolejne oświadczenie w sprawie problemów Radeona RX 480. „Czerwoni” obwieścili, że nowe sterowniki, oznaczone numerem 16.7.1 i opracowane z myślą o redukcji poboru mocy ich najnowszej karty grafiki, w ręce graczy trafią najdalej w piątek, a obecnie przechodzą ostatnie testy. Producent wyraził przy tym przekonanie, że problem nie jest na tyle duży, by groził uszkodzeniem płyty głównej albo innych komponentów komputerów – ale jednocześnie zapewnił, iż nie bagatelizuje sytuacji.

Ubisoft znowu podpada kobietom – wpadka w ankiecie

Ubisoft nie ma najlepszej passy, jeśli chodzi o relacje z żeńską częścią świata gier. Najpierw podpadł, mętnie tłumacząc, dlaczego w trybie kooperacji w Assassin’s Creed: Unity nie ma opcji grania kobiecym asasynem, a teraz francuski gigant zaliczył wpadkę przy okazji pewnej ankiety, rozesłanej wybranym fanom. Jak zauważył serwis Boing Boing, na początku kwestionariusza znalazło się pytanie o płeć – nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że zaznaczenie opcji „kobieta” skutkuje… przerwaniem wypełniania formularza, popartym komunikatem głoszącym, że „Twój profil nie pasuje do tej ankiety”. Wprawdzie Ubisoft zareagował szybko i wyjaśnił, że to tylko niefortunny błąd (jednocześnie go też wyeliminował), ale mleko już się rozlało…

Wieści ze świata (Dead Island 2, Battlefield Hardline, Heroes of the Storm, System Shock, Radeon RX 480, Ubisoft) 6/7/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: