Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSAND
Okładka Arma Mobile Ops (iOS)
OkładkaArma Mobile Ops (iOS)

Arma Mobile Ops

Mobilna odsłona popularnej serii militarnych symulatorów Arma, która, dla odmiany, jest strategią bitewną w stylu Clash of Clans. Grę opracował zespół wydzielony ze studia Bohemia Interactive.

Strategiczne | RTS | zagraj za darmo | współczesne konflikty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Arma Mobile Ops Premiera

28cze2016

AND

30cze2016

iOS

Gry podobne do Arma Mobile Ops

Call of Duty: Heroes

Boom Beach

Clash of Clans

Arma Mobile Ops to wydana na system AND i iOS mobilna strategia bitewna. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowało ją studio Bohemia Interactive, a konkretnie grupa deweloperów, którzy wcześniej pracowali w praskim oddziale firmy Disney.

Mechanika

Akcja wypuszczonego na system AND i iOS Arma Mobile Ops toczy się w czasach współczesnych i traktuje o prowadzeniu wojny z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki. Gra jest typową mobilną strategią bitewną, której mechanizmy przypominają popularne Clash of Clans. Zajmujemy się wiec rozbudową bazy, gromadzeniem surowców i prowadzeniem badań nad nowymi technologiami. Nasze centrum dowodzenia musimy odpowiednio zabezpieczyć (murami, wieżyczkami strażniczymi, bunkrami i minami), tak aby było w stanie odeprzeć ataki wrogich sił. Jednocześnie szkolimy armię, za pomocą której przeprowadzamy inwazje na bazy należące do sztucznej inteligencji oraz innych graczy.

Nie znaczy to, że zabrakło nowości. Poza odmiennymi typami jednostek największe różnice znajdziemy w sposobie toczenia bitew. Wedle standardów gatunku, walka jest w dużym stopniu zautomatyzowana, ale przed rozpoczęciem akcji konieczne jest wydanie rozkazów oddziałom. Musimy wskazać jednostkom kierunek ataku, ustawić prędkość ich ruchów oraz wybrać pomiędzy taktyką czysto ofensywną, a bardziej subtelnym podejściem skradankowym. Ponadto nawet gdy potyczka już się rozpocznie, nie trzeba wcale biernie patrzeć na jej przebieg. Zamiast tego możemy wspomagać naszą armię poprzez wykorzystanie nalotów oraz innego typu ataków z powietrza. Wraz z postępami w zabawie nasi podwładni gromadzą punkty doświadczenia, powoli przeobrażając się w coraz skuteczniejszych weteranów.

Tryby gry

Gra oferuje obszerną kampanię, w której możemy zmierzyć się ze sztuczną inteligencją. W rzeczywistości jest to jednak głównie trening przed główną atrakcją, czyli trybem multiplayer pozwalającym na rywalizowanie z graczami z całego świata i dołączanie do frakcji toczących wielkie sieciowe wojny.

Kwestie techniczne

Arma Mobile Ops posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną. Wszystkie jej elementy zostały wykonane w realistycznym stylu, tak aby wiernie odtwarzały prawdziwy wygląd współczesnego sprzętu bojowego.

Ostatnia modyfikacja 13 czerwca 2016

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,4 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Arma Mobile Ops: 12+

Arma Mobile Ops Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND