Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari (iOS)
OkładkaRodeo Stampede: Sky Zoo Safari (iOS)

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

Darmowa gra przeznaczona na platformy mobilne. Za powstanie Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari odpowiada studio Featherweight Games, autorzy Skiing Yeti Mountain. Tym razem gracz wciela się w mistrza rodeo, którego pracą jest ujeżdżanie rozmaitych zwierząt i prowadzenie własnego zoo.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | auto-runner

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari Premiera

22cze2016

AND iOS

Gry podobne do Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

Vector 2

Rayman Jungle Run

Crossy Road

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari to darmowa produkcja na platformę AND i iOS stworzona przez autorów Skiing Yeti Mountain – studio Featherweight Games. Tym razem twórcy umożliwili wcielenie się w światowej sławy mistrza rodeo, którego jedynym celem życiowym jest ujeżdżanie rozmaitych zwierząt i prowadzenie własnego ZOO. W związku z tym przemierzamy świat i łapiemy kolejne egzemplarze istot zamieszkujących tereny sawanny.

Mechanika

Tytuł jest wariacją na temat popularnych auto-runnerów. Głównym celem jest nabijanie możliwie jak najwyższych wyników punktowych. Dokonujemy tego poprzez ujeżdżanie zwierząt. Problem polega na tym, że nie możemy cały czas jechać tylko na jednym okazie – podczas zabawy musimy nieustannie przeskakiwać na kolejne biegnące stworzenia, w tym bawoły, goryle, a nawet ptaki. Znajdując się w powietrzu, należy w odpowiednim momencie stuknąć palcem w ekran, by złapać na lasso kolejną „ofiarę”. Jeżeli utrzymamy się na jej grzbiecie przez kilka sekund, to zwierzak zapała do nas miłością i trafi do ZOO, które rozwijamy w trakcie rozgrywki, budując nowe zagrody itd. Rozgrywka w Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari na platformę AND i iOS jest czysto zręcznościowa i wymaga od gracza wyczucia czasu oraz zwinnych palców.

Kwestie techniczne

Akcja produkcji prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a całość została stworzona w technice 3D. Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari posiada kreskówkowy styl graficzny, który jest na tyle uniwersalny, że maskuje wszelkie niedoróbki, a przy okazji nieźle wygląda.

Minirecenzja Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari – mistrz rodeo w akcji

PLUSY:
  1. strasznie wciągająca rozgrywka;
  2. wiele zwierząt do złapania;
  3. ZOO stanowi miłą odskocznię od ciągłego ujeżdżania bawołów i innych stworzeń;
  4. przyjemny model biznesowy.

Jeżeli chodzi o gry typu auto runner i endless runner, sytuacja jest z jednej strony znakomita, bo fani tego typu produkcji mają do wyboru mnóstwo aplikacji. Z drugiej, większość z nich jest właściwie taka sama, jak konkurencja i oprócz kilku perełek pokroju Temple Run 2 czy też Vectora, ciężko znaleźć coś wartościowego i unikalnego. Na szczęście częściowe rozwiązanie problemu przyszło ze strony studia Featherweight Games, które stworzyło Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari.

Tytuł z pozoru nie jest zbyt wyjątkowy, w końcu zabawa polega na bieganiu po trasie, na której trzeba się jak najdłużej utrzymać i zdobyć jak najwięcej punktów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że podczas rozgrywki ujeżdżamy rozmaite zwierzęta, skacząc co chwilę, z jednego na drugie i łapiąc je w powietrzu na lasso. Już to samo w sobie jest strasznie zabawne i wciągające, a do tego dochodzi jeszcze… miłość człowieka i zwierzęcia.

Chodzi o to, że w trakcie zmagań ujeżdżamy co chwilę nowe gatunki istot i jeżeli uda nam się na ich grzbiecie utrzymać przez kilka sekund, to zdobywamy ich szacunek i przyjaźń. W ten sposób zwierzaki pojawiają się w naszym ZOO, które jest kolejną atrakcją Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari. W przerwach od łapania zebr, bawołów itd., zajmujemy się rozbudową ogrodu zoologicznego, przyciągającego zwiedzających, a co za tym idzie pieniążki. Dzięki nim rozwijamy zdolności złapanych zwierząt, co przydaje się z kolei podczas kolejnego ujeżdżania.

Całość jest bardzo przystępna i każdy w mig załapie o co chodzi, a dodatkowo wciąga jak diabli i nie pozwala się oderwać. Choć gra znakomicie nadaje się na krótkie sesje, to zazwyczaj każda z nich kończy się dużo dłuższym posiedzeniem. Do tego Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari jest darmowe, a mikropłatności nie utrudniają zabawy. Krótko pisząc, to jedna z tych aplikacji, które koniecznie musicie sprawdzić.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 4,2 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari: Odpowiednia dla każdego wieku.

AND
iOS