Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSAND
Okładka Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari (iOS)

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

Darmowa gra przeznaczona na platformy mobilne. Za powstanie Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari odpowiada studio Featherweight Games, autorzy Skiing Yeti Mountain. Tym razem gracz wciela się w mistrza rodeo, którego pracą jest ujeżdżanie rozmaitych zwierząt i prowadzenie własnego zoo.

Zręcznościowe | zagraj za darmo | auto-runner

Okładka Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari (iOS)

data premiery gry:

22cze2016

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari to darmowa produkcja na platformę AND i iOS stworzona przez autorów Skiing Yeti Mountain – studio Featherweight Games. Tym razem twórcy umożliwili wcielenie się w światowej sławy mistrza rodeo, którego jedynym celem życiowym jest ujeżdżanie rozmaitych zwierząt i prowadzenie własnego ZOO. W związku z tym przemierzamy świat i łapiemy kolejne egzemplarze istot zamieszkujących tereny sawanny.

Mechanika

Tytuł jest wariacją na temat popularnych auto-runnerów. Głównym celem jest nabijanie możliwie jak najwyższych wyników punktowych. Dokonujemy tego poprzez ujeżdżanie zwierząt. Problem polega na tym, że nie możemy cały czas jechać tylko na jednym okazie – podczas zabawy musimy nieustannie przeskakiwać na kolejne biegnące stworzenia, w tym bawoły, goryle, a nawet ptaki. Znajdując się w powietrzu, należy w odpowiednim momencie stuknąć palcem w ekran, by złapać na lasso kolejną „ofiarę”. Jeżeli utrzymamy się na jej grzbiecie przez kilka sekund, to zwierzak zapała do nas miłością i trafi do ZOO, które rozwijamy w trakcie rozgrywki, budując nowe zagrody itd. Rozgrywka w Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari na platformę AND i iOS jest czysto zręcznościowa i wymaga od gracza wyczucia czasu oraz zwinnych palców.

Kwestie techniczne

Akcja produkcji prezentowana jest w rzucie izometrycznym, a całość została stworzona w technice 3D. Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari posiada kreskówkowy styl graficzny, który jest na tyle uniwersalny, że maskuje wszelkie niedoróbki, a przy okazji nieźle wygląda.

Minirecenzja Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari – mistrz rodeo w akcji

PLUSY:
  1. strasznie wciągająca rozgrywka;
  2. wiele zwierząt do złapania;
  3. ZOO stanowi miłą odskocznię od ciągłego ujeżdżania bawołów i innych stworzeń;
  4. przyjemny model biznesowy.

Jeżeli chodzi o gry typu auto runner i endless runner, sytuacja jest z jednej strony znakomita, bo fani tego typu produkcji mają do wyboru mnóstwo aplikacji. Z drugiej, większość z nich jest właściwie taka sama, jak konkurencja i oprócz kilku perełek pokroju Temple Run 2 czy też Vectora, ciężko znaleźć coś wartościowego i unikalnego. Na szczęście częściowe rozwiązanie problemu przyszło ze strony studia Featherweight Games, które stworzyło Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari.

Tytuł z pozoru nie jest zbyt wyjątkowy, w końcu zabawa polega na bieganiu po trasie, na której trzeba się jak najdłużej utrzymać i zdobyć jak najwięcej punktów. Należy jednak wziąć pod uwagę, że podczas rozgrywki ujeżdżamy rozmaite zwierzęta, skacząc co chwilę, z jednego na drugie i łapiąc je w powietrzu na lasso. Już to samo w sobie jest strasznie zabawne i wciągające, a do tego dochodzi jeszcze… miłość człowieka i zwierzęcia.

Chodzi o to, że w trakcie zmagań ujeżdżamy co chwilę nowe gatunki istot i jeżeli uda nam się na ich grzbiecie utrzymać przez kilka sekund, to zdobywamy ich szacunek i przyjaźń. W ten sposób zwierzaki pojawiają się w naszym ZOO, które jest kolejną atrakcją Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari. W przerwach od łapania zebr, bawołów itd., zajmujemy się rozbudową ogrodu zoologicznego, przyciągającego zwiedzających, a co za tym idzie pieniążki. Dzięki nim rozwijamy zdolności złapanych zwierząt, co przydaje się z kolei podczas kolejnego ujeżdżania.

Całość jest bardzo przystępna i każdy w mig załapie o co chodzi, a dodatkowo wciąga jak diabli i nie pozwala się oderwać. Choć gra znakomicie nadaje się na krótkie sesje, to zazwyczaj każda z nich kończy się dużo dłuższym posiedzeniem. Do tego Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari jest darmowe, a mikropłatności nie utrudniają zabawy. Krótko pisząc, to jedna z tych aplikacji, które koniecznie musicie sprawdzić.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 1,2 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

Wymagania wiekowe Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari

odpowiednia dla każdego wieku

Nowy tryb dla World of Tanks Blitz i słaby patch do Pokemon GO – najlepsze mobilne aktualizacje
Nowy tryb dla World of Tanks Blitz i słaby patch do Pokemon GO – najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość2 sierpnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Dungeon Link, Rodeo Stampede, Shadow Fight 2, Shooty Skies oraz World of Tanks Blitz. Piszemy też o słabej aktualizacji do Pokemon GO.

Kowboje, giganci i Inuici, czyli najlepsze gry mobilne czerwca (Never Alone, Lost Frontier)
Kowboje, giganci i Inuici, czyli najlepsze gry mobilne czerwca (Never Alone, Lost Frontier)

wiadomość5 lipca 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne czerwca. Wśród polecanych pozycji znalazły się m.in. Never Alone: Ki Edition, Lost Frontier, Heroes of Loot 2, Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari, Seven Guardians oraz Grim Legends 3: The Dark City.

Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari - zadebiutowała nowa gra twórców Skiing Yeti Mountain
Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari - zadebiutowała nowa gra twórców Skiing Yeti Mountain

wiadomość28 czerwca 2016

Studio Featherweight Games, znane przede wszystkim ze świetnego Skiing Yeti Mountain, opublikowało swój kolejny projekt - zabawny symulator rodea Rodeo Stampede: Sky Zoo Safari.

AND
iOS