Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2016, 14:02

autor: Makek

Wybierz, kto pojawi się na okładce FIFA 17

Dziś rusza ogólnoświatowe głosowanie na nowego piłkarza z okładki gry FIFA 17. Do 20 lipca gracze mogą wybierać spośród czterech sportowców: Jamesa Rodrigueza, Anthony’ego Martiala, Edena Hazarda oraz Marco Reusa. Zwycięzca zostanie ogłoszony pod koniec tego miesiąca.

Od czasu premiery FIFA 13, na okładkach kolejnych odsłon serii za każdym razem pojawiał się Lionel Messi. Po czterech latach kontrakt Argentyńczyka z EA Sports zakończył się, co oznacza pojawienie się nowej twarzy na pudełku ich najnowszej gry. Twórcy postanowili, że sami gracze dokonają wyboru spośród czterech piłkarzy, będących jednocześnie ambasadorami FIFA 17.

Premiera gry FIFA 17 w Polsce zaplanowana jest na 29 września 2016 roku. - Wybierz kto pojawi się na okładce FIFA 17 - wiadomość - 2016-07-06
Premiera gry FIFA 17 w Polsce zaplanowana jest na 29 września 2016 roku.

Wśród kandydatów na postać z okładki nowej FIFY znajdują się: James Rodriguez z Realu Madryt, Anthony Martial z Manchesteru United, Eden Hazard z Chelsea FC oraz Marco Reus z Borussii Dortmund. W celu oddania głosu należy odwiedzić stronę internetową EA Sports oraz wybrać naszego ulubionego piłkarza. Gracze mogą otrzymać także możliwość dodatkowego zagłosowania każdego dnia, a warunkiem jest automatyczne udostępnienie swojego typu na Twitterze z hasztagiem #FIFA17CoverReward. Wszyscy chętni mogą ponadto okazać swoje wsparcie poprzez używanie na tym serwisie hasztagów przypisanych poszczególnym piłkarzom: #FIFA17Hazard, #FIFA17James, #FIFA17Martial oraz #FIFA17Reus.

Na temat wyboru gracza na okładkę FIFA 17 wypowiedział się Nick Channon, starszy producent serii FIFA:

„James, Martial, Hazard i Reus grają miły dla oka ofensywny futbol i stanowią ucieleśnienie nowatorskiej rozgrywki, której gracze mogą się spodziewać po grze FIFA 17. Nie możemy się doczekać startu głosowania i przekonania się, kogo gracze wybiorą na okładkę gry FIFA 17, czyli kto będzie nową twarzą naszej serii na całym świecie.”

Wybory potrwają do 20 lipca, do godziny 8:59 czasu polskiego, a zwycięzca zostanie ogłoszony na stronie głosowania pod koniec miesiąca. Przypomnijmy, że FIFA 17 pojawi się w Polsce 29 września 2016 roku na PC, Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. W najnowszej odsłonie zdecydowano się m.in. na przebudowę starć fizycznych oraz systemu wykonywania stałych fragmentów gry. Na PC oraz konsolach obecnej generacji grę oparto o technologię Frostbite, a dodatkową atrakcją na tych platformach jest także tryb fabularny. FIFA 17 będzie dostępna w polskiej wersji językowej z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego.