Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2017, 11:45

autor: Movis

Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Diablo III, PlayStation 4) 25/10/2017

Dziś piszemy o DLC z nową bohaterką do Darkest Dungeon (Shieldbreaker), aktualizacji 2.6.1 w Diablo III i drobnej poprawce w oprogramowaniu konsoli PlayStation 4 w wersji 5.01. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Shieldbreaker dołączy do bohaterów Darkest Dungeon

Uważaj! Za tobą jest wąż! - Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Diablo III, PlayStation 4) 25/10/2017 - wiadomość - 2017-10-25
Uważaj! Za tobą jest wąż!

Zabójcza niczym żmija i z wykutą wśród prażonych słońcem piasków pustyni niezdartą wolą walki Łamaczka Tarcz dołączy do trupy herosów, najemników i włóczęgów stanowiących bohaterów taktycznego roguelike’a Darkest Dungeon. Nowa postać wprowadza do rozgrywki parę świeżych mechanik, np. przebicie pancerza, łamanie gardy oraz ukrywanie się w cieniu. Otrzyma też parę specjalnych przedmiotów, przeznaczonych tylko dla niej. Shieldbreakerka ma błyszczeć w sferze taktycznej, uprzykrzając życie zapuszkowanym potworom z wysoką obroną i krzyżować wrogom plany ochrony najsłabszego ogniwa własnym ciałem. Dodatkowo ma też zadawać całkiem niezłe obrażenia. Wszystkie te pozytywy okupuje jednak niewielką pulą punktów życia.

Bohaterka najlepiej czuje się na środkowych pozycjach. - Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Diablo III, PlayStation 4) 25/10/2017 - wiadomość - 2017-10-25
Bohaterka najlepiej czuje się na środkowych pozycjach.

DLC z tą postacią będzie kosztować 4 dolary (ok. 14 zł) i ma zostać odblokowane jutro na PC, a niedługo później na pozostałych platformach. W skład paczki wejdą też 3 potwory-iluzje, które przypełzły za bohaterką z dalekiej pustyni oraz jednorazowy przedmiot Aegis Scale, zapewniający dodatkową obronę w trudnych sytuacjach.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji spróbować trudów Darkest Dungeon, to właśnie nadarzyła się ciekawa okazja. Serwis GOG.com zadebiutował właśnie z polskimi cenami i omawianą grę możecie dorwać w cenie 35 zł. To niezła obniżka w porównaniu do uprzednich 81 złotych lub ok. 97 zł, jakie trzebaby wydać na Steam.

Diablo III – łatka 2.6.1 wchodzi na serwery

Diablo III może nie siedzi już tak nonszalancko na tronie hack’n’slashy (być może nerwowo spoglądając, czy jakąś ścieżką nie idzie może triumfalnie wygnaniec), ale nadal jest produkcją nieustannie rozwijaną. Ostatnim owocem prac nad grą jest zapowiadany wcześniej patch 2.6.1. Z najnowszych informacji wynika zaś, że uderzył on wczoraj w amerykańskie serwery live, więc lada chwila można się go spodziewać w pozostałych regionach.

W swoim szale barbarzyńca potrafił spowolnić akcję na ekranie. To już nie problem. - Wieści ze świata (Darkest Dungeon, Diablo III, PlayStation 4) 25/10/2017 - wiadomość - 2017-10-25
W swoim szale barbarzyńca potrafił spowolnić akcję na ekranie. To już nie problem.

Rzućmy więc okiem na zmiany. Słowem kluczowym w 2.6.1 jest balans. Sety ekwipunku dla każdej klasy zostały zmodyfikowane w ten sposób, by bohaterowie mieli w miarę równe szanse podczas batalii w Głębokich Szczelinach. Zmieniono też parę umiejętności – wirujące młotki krzyżowca i rozkrwawiający przeciwników krytycznymi trafieniami szał bojowy barbarzyńcy nie powinny już powodować problemów z wydajnością gry przy większym zagęszczeniu przeciwników. Najwięcej poprawek dotknęło „najmłodszej” klasy nekromanty. Przykładowo, wezwane szkielety wyzwalają się z efektów kontroli tłumu po rozkazach ich pana, a kościany pancerz może być nakładany w biegu i nie zużywa esencji. Mniejsze poprawki spotkały też mnicha, czarownicę i szamana.

Poza przedmiotami klasowymi autorzy gry pobawili się także z numerkami sporej liczby przedmiotów legendarnych. W większości przypadków zwiększono ich efektywność o dobre kilkaset procent. Długo by wymieniać wszystkie zmiany, więc po konkrety zapraszamy Was do oficjalnej informacji dostępnej w tym miejscu.

PlayStation 4 otrzymało łatkę 5.01

Na koniec mamy dla Was niewielką informację o równie małej aktualizacji firmware’u konsoli PlayStation 4. Łatka 5.01 nie ma szans dorównać poprzedniej aktualizacji i tak właściwie w liście zmian zawiera się tylko jedno zdanie. Wypuszczony wczoraj fix waży 357 MB i ma „poprawiać wydajność systemu”. Jak? Tym już się nie podzielono, ale gracze nie zauważyli dramatycznego skoku szybkości działania konsoli. Ciekawostka.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: