Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Zwei: The Ilvard Insurrection (PC)

Zwei: The Ilvard Insurrection PC

Zweri II Plus

Wyprodukowane przez studio Nihon Falcom we współpracy z firmą XSEED Games jRPG akcji, wydane w Japonii w 2008 roku i po 9 latach wypuszczone także na rynki zachodnie.

RPG | TPP | fantasy | RPG akcji

PC Windows
Okładka Zwei: The Ilvard Insurrection (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2017

31października2017

Steam

Zwei: The Ilvard Insurrection to wydane na PC RPG akcji autorstwa japońskiego studia Nihon Falcom, znanego z takich serii jak The Legend of Heroes czy Ys. Produkcja pierwotnie ukazała się w Kraju Kwitnącej Wiśni w 2008 roku i dopiero po dziewięciu latach trafiła na rynki zachodnie. Warto wspomnieć, że wersja anglojęzyczna bazuje na Zwei II Plus, czyli ulepszonej i rozbudowanej reedycji, która ukazała się w Japonii pod koniec 2009 r.

Fabuła

Akcja gry toczy się w krainie fantasy, gdzie w wyniku wielkiej wojny między demonami a ludźmi wspomaganymi przez smoki doszło do mocnego osłabienia siły magii. Doprowadziło to do utraty kontaktu między zawieszonymi w chmurach kontynentami tego świata, gdyż jedyną metodą transportu między nimi były magiczne portale. Ludzie poradzili sobie jednak z tym problemem przez szybki rozwój technologii i w chwili rozpoczęcia kampanii coraz popularniejsze stają się samoloty zdolne pokonywać dalekie dystanse.

Historia zaczyna się, gdy poszukiwacz skarbów imieniem Ragna Valentine rozbija swój samolot, doznając przy tym ciężkich obrażeń. Przed śmiercią ratuje go wampirzyca Alwen Du Moonbria, ale skutkiem tego jest utworzenie kontraktu krwi, który na zawsze łączy losy tej pary.

Mechanika

Wydane na platformę PC Zwei: The Ilvard Insurrection należy do gatunku RPG-ów akcji, więc większość czasu spędzamy na eksplorowaniu świata i pozbywaniu się wrogów za pomocą zręcznościowego systemu walki. Mechanika bitew jest jednak trochę nietypowa. Ragna Valentine stawia na broń białą, a Alwen Du Moonbria wykorzystuje zaklęcia bojowe. Ataki fizyczne i magiczne aktywujemy za pomocą różnych przycisków, a każda akcja tego typu błyskawicznie przełącza kontrolowaną przez nas postać na tę odpowiednią do danego typu ataku.

Nietypowy jest również system rozwoju. Nie ma tutaj tradycyjnych punktów doświadczenia. Zamiast tego pokonani wrogowie pozostawiają po sobie żywność. Możemy ją zjeść, regenerując zdrowie, ale możemy także wykorzystać ją do ulepszania statystyk postaci. Ponadto w miasteczkach znajdują się restauracje, które są w stanie połączyć dostarczone przez nas składniki w bardziej skomplikowane potrawy, zapewniające większe zastrzyki punktów doświadczenia niż suma produktów wchodzących w ich skład.

Kwestie techniczne

Zwei: The Ilvard Insurrection wykonano w pełnym trójwymiarze, w stylu wzorowanym na japońskich kreskówkach. Pomimo faktu, że od japońskiego debiutu do premiery wersji anglojęzycznej wersji minęła prawie dekada, to gra prezentuje się całkiem atrakcyjnie, co jest zasługą ładnego i pełnego kolorów stylu graficznego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Zwei: The Ilvard Insurrection

Wymagania wiekowe Zwei: The Ilvard Insurrection

12+

Wymagania sprzętowe Zwei: The Ilvard Insurrection

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Xeon W3505 2.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB Quadro 600 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7
Zwei: The Ilvard Insurrection - zapowiedziano anglojęzyczną wersję klasycznego jRPG-a
Zwei: The Ilvard Insurrection - zapowiedziano anglojęzyczną wersję klasycznego jRPG-a

wiadomość3 czerwca 2017

Firma XSEED poinformowała o zamiarze wydania gry Zwei: The Ilvard Insurrection. Pod tym tytułem kryje się anglojęzyczna wersja Zwei II Plus, czyli klasycznego japońskiego RPG studia Nihon Falcom.