Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 maja 2017, 16:34

autor: Draug

Wieści ze świata (Battlefield 1, Pyre, PlayerUnknown’s Battlegrounds, GOG.com) 31/5/2017

Dziś piszemy o wypuszczeniu majowej aktualizacji do Battlefielda 1, dacie premiery gry Pyre, starcie drugiego sezonu w PlayerUnknown’s Battlegrounds i o dodaniu 15 tytułów firmy SNK do oferty sklepu GOG.com. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Battlefield 1 – majowa aktualizacja wypuszczona

Zgodnie z zapowiedzią, studio DICE wdrożyło plan comiesięcznego wypuszczania dużych aktualizacji do gry Battlefield 1, na co dowodem udostępnione właśnie majowe uaktualnienie. Deweloper skupił się na ulepszaniu swojego dzieła – m.in. wprowadził szereg zmian w wyważeniu rozgrywki (liczne poprawki pojazdów i samolotów, osłabienie szarży z bagnetem etc.), usprawnił kod sieciowy, zmodernizował łączenie graczy z serwerami w trybie Operacji, a także zbalansował tryb Podboju. Szczegółową rozpiskę nowości znajdziecie tutaj. Ponadto przywrócono promocję umożliwiającą granie na mapach z dodatków razem ze znajomymi, którzy nabyli przepustkę Premium. Natomiast o tym, co czeka Battlefielda 1 w kolejnych miesiącach, poczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Zmiany dotknęły m.in. St. Chamond i inne czołgi. Teraz ich automatyczna naprawa jest prawie o połowę szybsza, ale regeneruje mniej punktów wytrzymałości. - Wieści ze świata (Battlefield 1, Pyre, PlayerUnknown’s Battlegrounds, GOG.com) 31/5/2017 - wiadomość - 2017-05-31
Zmiany dotknęły m.in. St. Chamond i inne czołgi. Teraz ich automatyczna naprawa jest prawie o połowę szybsza, ale regeneruje mniej punktów wytrzymałości.

Pyre zadebiutuje 25 lipca

Studio Supergiant Games, które zasłynęło grami Bastion i Transistor, podało konkretny termin premiery swojej nowej produkcji – zapowiedziane ponad rok temu Pyre zadebiutuje 25 lipca (na PC i PS4). Przy okazji twórcy podzielili się kilkoma ciekawostkami na temat swojego trzeciego dzieła, jakoby znacznie większego niż oba poprzednie tytuły. Po pierwsze, w Pyre nie uświadczymy ekranu „game over” – niezależnie od tego, czy będziemy przezwyciężać przeciwności losu, czy im ulegać (czyt. wygrywać bądź przegrywać starcia), fabuła podąży naprzód, rozwijając się w alternatywnych kierunkach. Po drugie, w grze pojawi się tryb Versus, pozwalający toczyć pojedynki ze sztuczną inteligencją lub z innym graczem przy jednym komputerze/konsoli (zaprezentowano go na poniższym zwiastunie).

Wraz z ogłoszeniem daty premiery rozpoczęto przedsprzedaż Pyre. Produkcję możecie obecnie zamówić na Steamie za 17,99 euro (ok. 75 zł). W polskim PlayStation Store opcja pre-orderu jeszcze nie jest dostępna, ale powinna pojawić się niedługo, w podobnej cenie jak na PC. Po premierze koszt gry nieznacznie wzrośnie.

Ruszył drugi sezon w PlayerUnknown’s Battlegrounds

Studio Bluehole po raz pierwszy wyczyściło rankingi graczy w PlayerUnknown’s Battlegrounds, rozpoczynając rywalizację o miejsce w tabeli od nowa. Można więc powiedzieć, że w grze ruszył drugi sezon. Wydarzeniu temu towarzyszy wypuszczenie nowej cotygodniowej łatki, poprawiającej wydajność i eliminującej kilka błędów. Pełną listę zmian zobaczycie tutaj.

Gry od SNK w ofercie GOG.com

Katalog gier dostępnych na rodzimej platformie dystrybucji cyfrowej GOG.com został zasilony kolejną porcją klasycznych pozycji. Tym razem doszło 15 starych tytułów należących do japońskiej firmy SNK:

 1. Baseball Stars 2
 2. Blazing Star
 3. Fatal Fury Special
 4. King of the Monsters
 5. Metal Slug
 6. Metal Slug 2
 7. Metal Slug 3
 8. Metal Slug X
 9. Samurai Shodown II
 10. Samurai Shodown V Special
 11. Shock Troopers
 12. The King of Fighters 2000
 13. The King of Fighters 2002
 14. The Last Blade
 15. Twinkle Star Sprites

Wszystkie te tytuły kosztują nominalnie po 24,49 zł, ale do 6 czerwca można je nabywać w promocji – pojedynczo z 50-procentowym upustem albo w pakietach (w tym drugim przypadku rabat rośnie do 75% na grę).

Wieści ze świata (Battlefield 1, Pyre, PlayerUnknown’s Battlegrounds, GOG.com) 31/5/2017 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. A-Train Classic
 2. YIIK: A Post-Modern RPG
 3. Blasphemous
 4. XField Paintball 3
 5. Utawarerumono: Mask of Deception
 6. Mafia III
 7. Pyre
 8. Agents of Mayhem
 9. MXGP3: The Official Motocross Videogame
 10. Crossout
 11. Last Day of June

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Valkyrie Drive: Bhikkhuni – zwiastun #1
 2. Tokyo 42 – zwiastun na premierę
 3. Survive the Nights – zwiastun rozgrywki #1
 4. Rising Storm 2: Vietnam – zwiastun na premierę
 5. Pyre – tryb Versus
 6. Outcast: Second Contact – Adelpha Series
 7. MXGP3: The Official Motocross Videogame – zwiastun na premierę
 8. Mafia III – DLC Niedokończone sprawy
 9. Last Day of June – zapowiedź #1
 10. Crossout – zwiastun na premierę
 11. Agents of Mayhem – Agenci i ich auta (PL)
 12. The Long Journey Home – zwiastun na premierę
 13. The Fidelio Incident – zwiastun na premierę
 14. sonder. – zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 15. Raiden V: Director's Cut – zwiastun #1
 16. Octave – zwiastun na premierę
 17. LEGO Marvel Super Heroes 2 – zwiastun #1
 18. Flying Tigers: Shadows over China – zwiastun na premierę
 19. Dusty Raging Fist – zwiastun #1
 20. Dead Alliance – zwiastun #2
 21. BackSlash – zwiastun #1