Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPS2XBOX
Okładka Samurai Shodown V (PS2)
OkładkaSamurai Shodown V (PS2)

Samurai Shodown V

Samurai Shodown V to sequel popularnej serii bijatyk, której początek sięga 1993 roku. Do dyspozycji oddano trzy tryby rozgrywki: fabularny, versus mode (walka z żywym przeciwnikiem) oraz practice (trening).

Bijatyki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Samurai Shodown V Premiera

27sty2006

XBOX

16cze2006

PS2

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Pamiętacie którąś z poprzednich części Samurai Shodown? Styczność z nimi powinni mieć posiadacze niegdysiejszych konsol (NeoGeo), a także ci, którzy często bywali w salonach gier. Bijatyka ta pojawiła się już w roku 1993, a wsławiła się tym, że łamała schematy ustanowione przez Street Fightera II, wprowadzając nowy system walki i usprawniając wiele elementów. Nareszcie postanowiono skorzystać z dobrodziejstw obecnych konsol i stworzono sequela Samurai Shodown.

Mimo dużych możliwości PlayStation 2 i Xboxa gry nie przeniesiono w trzy wymiary, acz nie da się ukryć, że wykonana w malowniczy, rysunkowy sposób grafika robi wrażenie. Akcja Samurai Shodown V toczy się w czasach poprzedzających część pierwszą. Powróciła w niej znaczna część bohaterów z czwórki, a do tego dostaliśmy cztery nowe postacie: Yoshitorę, Kusaregedo, Yunfei i Minę.

Walki z Samurai Shodown V przypominają te z poprzednich części, jednak wprowadzono tu pewne kosmetyczne zmiany, które usprawniają rozgrywkę. Walczymy natomiast w trzech trybach. Głównym jest, co oczywiste, tryb fabularny, zaś poza nim dostajemy jeszcze Versus Mode (walka z żywym rywalem) oraz Practice Mode (opcja treningowa). Towarzyszą nam dwie ścieżki dźwiękowe - oryginalna, znana z platformy NeoGeo, oraz nowa, przygotowana specjalnie dla Samurai Shodown V.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Samurai Shodown V

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Samurai Shodown V Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • Network Adaptor
XBOX
PS2