Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka XField Paintball 3 (PC)
OkładkaXField Paintball 3 (PC)

XField Paintball 3 PC

Trzecia odsłona rozwijanej przez firmę XField Paintball SAS gry paintballowej, reklamowanej jako oficjalna gra wideo poświęcona tej popularnej rozrywce.

Akcji | FPP | FPS

XField Paintball 3 Premiera PC

30maja2017

Steam

30maja2017

producent: XField Paintball SAS wydawca: XField Paintball SAS Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do XField Paintball 3

Paintball eXtreme

Gotcha!

Ultimate Paintball Challenge

XField Paintball 3 jest hybrydą strzelaniny taktycznej i gry sportowej, opracowaną z myślą o platformie PC przez studio XField Paintball SAS. Jak sugeruje tytuł, produkcja pozwala graczom wziąć udział w multiplayerowych rozgrywkach opartych na oficjalnych zasadach popularnego na całym świecie paintballa. Pozycja powstawała we współpracy nie tylko z profesjonalnymi zawodnikami tej dyscypliny, lecz także z samymi graczami, których sugestie przyczyniły się do jej dalszego rozwoju w formie aktualizacji udostępnianych po premierze.

Mechanika

W XField Paintball 3 akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Zmagania toczą się na zróżnicowanych mapach; w zależności od scenariusza można wśród nich znaleźć zarówno przygotowane od podstaw pola bitew, jak i odpowiedniki oficjalnych aren. W rozgrywce biorą udział dwie maksymalnie pięcioosobowe drużyny, a celem jest przejęcie kontroli nad całym terytorium przy poniesieniu możliwie jak najmniejszych strat.

Kluczem do sukcesu są przede wszystkim opracowanie odpowiedniej strategii i koordynacja działań. Przed rozpoczęciem zabawy wybierany jest kapitan drużyny – jego zadanie polega na ułożeniu taktyki, wyznaczeniu graczom pozycji początkowych i przydzieleniu ról, jakie mają pełnić na polu bitwy. Zawodnicy mogą być tak zwanymi Rusherami (idącymi do boju w pierwszej linii; poruszając się o 10% szybciej od pozostałych, stwarzają duże zagrożenie dla adwersarzy), Shooterami (ich styl gry powinien być bardziej taktyczny, a oddawane strzały bardziej precyzyjne) oraz Taktykami (będącymi niejako oczami i uszami całego zespołu; do ich zadań należy monitorowanie sytuacji panującej na polu bitwy).

Komunikację z pozostałymi członkami ekipy umożliwia specjalny system meldunków, których liczba jest ściśle limitowana w obrębie jednej rundy. Szersze możliwości otwierają się przed Taktykami mogącymi informować pozostałych o pozycjach zajmowanych przez oponentów. Podczas zabawy warto pamiętać, że nawet jeśli znajdujemy się za osłoną, możemy zostać trafieni przez przeciwnika. Specjalny silnik fizyczny dba bowiem o to, by naboje zachowywały się zgodnie z prawami fizyki i opadały po paraboli.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna wydanego na platformie PC XField Paintball 3 prezentuje dość marny poziom. Detali brakuje zarówno broniom, jak i elementom otoczenia. Produkcja z czasem doczekała się wsparcia dla gogli wirtualnej rzeczywistości – nie są one jednak wymagane do zabawy.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Wymagania wiekowe XField Paintball 3: Odpowiednia dla każdego wieku.

XField Paintball 3 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3 2.6 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 760 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7
 • Zalecane:
 • Intel Core i5 3.0 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 770 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10