Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiPCPS4PS2X360
Okładka The King of Fighters 2002: Unlimited Match (PC)
OkładkaThe King of Fighters 2002: Unlimited Match (PC)

The King of Fighters 2002: Unlimited Match

The King of Fighters 2002: Unlimited Match to kolejna dwuwymiarowa bijatyka mistrzów gatunku - studia SNK. Produkcja jest podsumowaniem i ukoronowaniem serii z roczników 1999 do 2002, w której po raz kolejny przyjdzie nam toczyć walki w największym turnieju gier wideo.

Bijatyki | 2D | na 2 osoby | podzielony/wspólny ekran

The King of Fighters 2002: Unlimited Match Premiera

26lut2009

PS2

3lis2010

X360

27lut2015

PC

9lut2021

PS4

producent: SNK Playmore wydawca: SNK Playmore

Gry podobne do The King of Fighters 2002: Unlimited Match

Street Fighter Alpha 2

Garou: Mark of the Wolves

The King of Fighters 2002: The Unlimited Match to znacznie rozszerzona wersja wielkiego przeboju SNK i Eolith z 2002 roku. Autorzy oferują graczom poprawioną edycję tytułu będącą podsumowaniem odsłon wydanych w latach 1999-2002 dodając jednocześnie kilka nowinek. Podobnie jak oryginał, jest ona tzw. dream-matchem, zbierającym popularne postacie serii bez względu na ich status. Oczywiście nie zabrakło również bohaterów serii Fatal Fury, Art of Fighting czy Ikari Warriors, łącznie z ulubieńcami, takimi jak: Kyo Kusanagi, Terry Bogard czy pięknej Mai Shiranui.

Mechanika

W przeciwieństwie do innych wznowień serii, The King of Fighters 2002: The Unlimited Match został znacznie zmieniony i rozbudowany w stosunku do oryginalnej wersji. W tytule pojawiają się praktycznie wszyscy wojownicy z edycji 99-02, wraz z nowym dla serii herosem Nameless, który zastąpił K9999. Autorzy przygotowali nowe tła, intro oraz ścieżkę dźwiękową. Niewątpliwym atutem tego tytułu jest również dodanie wielu materiałów, w tym artworków oraz oryginalnej wersji The King of Fighters 2002, sukcesywnie odkrywanych wraz z postępami w grze.

Rozgrywka opiera się na systemie ciosów zwykłych, specjalnych oraz combo. Autorzy przyłożyli dużo uwagi do zbalansowania siły postaci oraz zaprezentowania nowych technik. Seria słynie z doskonałego, skupiającego się na kombinacjach systemu walki oraz perfekcyjnej detekcji kolizji. W grze pojawia się również spora ilość bossów, będących prawdziwym wyzwaniem dla gracza. Nie zabrakło wśród nich Rugala, Krizalida, Igniza, czy nawet Geese’a Howarda.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna The King of Fighters 2002: The Unlimited Match jest bardzo prosta i klasyczna. Wojownicy to sprite’y pochodzące żywcem z poprzednich gier firmy, zaś tła łącza w sobie elementy grafiki 2D oraz 3D. Tytuł cechuje się dynamiką, dużą złożonością oraz przystępnością nawet wobec nowych graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Klasyfikacja PEGI The King of Fighters 2002: Unlimited Match

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

The King of Fighters 2002: Unlimited Match Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
X360
PS2
PC
PS4