Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2017, 09:51

autor: Movis

Plan letnich aktualizacji w Battlefield 1

W okresie wakacyjnym do pierwszowojennej strzelanki Battlefield 1 na pewno zawitają nowe mapy, lecz na dokładniejsze informacje o dodatku W imię cara trzeba będzie poczekać do czerwca. W dalszym ciągu deweloperzy będą też rozwijać podstawową grę za pomocą comiesięcznych aktualizacji.

Pod koniec kwietnia do Battlefield 1 zawitała duża wiosenna aktualizacja. Główną atrakcją była w niej możliwość tworzenia i dołączania do plutonów, ale ulepszone zostały też funkcje zarządzania serwerami, dodano 4 nowe typy broni oraz ułatwiono medykom „współpracę” z rannymi za pomocą opcji „zamiar reanimacji”. Studio DICE nie zwalnia tempa, choć do kalendarzowego lata pozostało jeszcze trochę czasu, postanowiło podzielić się z fanami planami rozwoju produkcji na następne miesiące. Informacje dotyczą paru aspektów tytułu, choć są to raczej zapowiedzi niż twarde fakty. Warto jednak zobaczyć, co autorzy przygotowali na Lato z Battlefield.

Mapy Prise de Tahure i Wieczory w Nivelle

Dostępne materiały sugerują, że czeka nas kolejna nocna mapa. Tym razem jednak powalczyć będzie można w budynkach, a nie na błotnistych wzgórzach. - Plan letnich aktualizacji w Battlefield 1 - wiadomość - 2017-05-08
Dostępne materiały sugerują, że czeka nas kolejna nocna mapa. Tym razem jednak powalczyć będzie można w budynkach, a nie na błotnistych wzgórzach.

Już wkrótce na serwerach testowych zagościć ma nowa mapa – Prise de Tahure. Utrzymana jest w jesiennym klimacie i ukazuje desperackie starania francuskich żołnierzy, próbujących utrzymać wzgórza w regionie Butte-de-Tahure, zdobyte podczas ofensywy Nivelle'a. Wyczerpujące walki między Francuzami i Niemcami będą toczyć się w sieci wysuniętych przyczółków i okopów, które przecinają kilka wiosek.

Tymczasem posiadacze przepustek Premium mogą ostrzyć sobie zęby na zapowiedzianą już wcześniej mapę Wieczory w Nivelle. Choć w oficjalnej informacji jej nazwa została zmieniona na „Ofensywę Nivelle'a” (być może by zapewnić ciągłość z ogłoszonym Prise de Tahure), jest to cały czas ten sam teren, czyli błotniste okolice Malmaison i Soupir. Użytkownicy Premium będą mogli zmierzyć się na niej w czerwcu.

Dalsze informacje o dodatku W imię cara już 10 czerwca

Prognoza pogody na koniec lata w Battlefield 1: temperatura ma się znacznie ochłodzić, spodziewany jest też napływ zimnego frontu ze Wschodu. - Plan letnich aktualizacji w Battlefield 1 - wiadomość - 2017-05-08
Prognoza pogody na koniec lata w Battlefield 1: temperatura ma się znacznie ochłodzić, spodziewany jest też napływ zimnego frontu ze Wschodu.

Rosjanie z wolna maszerują do Battlefield 1. Choć o dodatku W imię cara, dającym graczom dostęp do frakcji rosyjskiej, nadal wiemy stosunkowo niewiele, ma się to zmienić 10 czerwca. Wtedy będzie miało bowiem wydarzenie EA PLAY 2017, podczas którego zostaną odkryte dalsze plany i nowe projekty firmy Electronic Arts. Z zapowiedzi wynika, że do walk na największym froncie I wojny światowej dołączymy dopiero „późnym latem”, a więc zapewne na przełomie sierpnia i września.

Z innych ciekawostek, twórcy planują kolejną aktualizację podstawowego tytułu. W maju spodziewać się można dedykowanych list gier dla trybu Operacje, co ma usprawnić działanie kolejek i pozwolić na szybsze dołączenie do meczów. Trwają także prace nad balansem oraz zmianami w systemie wynajmowania serwerów. Dokładne informacje i listy zmian mają być udostępnione lada dzień. Zespół deweloperski jest też w trakcie podsumowań testów drużynowego współdzielenia przepustki Premium. Choć twórcy pozostają nieco enigmatyczni, zaznaczają, że mają co do tej funkcji dalsze plany.