Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2017, 10:18

autor: luckie

Poznaj Berserkerów, jedną z frakcji w Elex zaprezentowaną na zwiastunie

Studio Piranha Bytes przygotowało nowy zwiastun z rozgrywką w Elex. Prezentuje on Berserkerów - frakcję, która odrzuca technologię, a skupia się na magii i broni białej.

Najnowszy zwiastun z gameplayem z Elex przedstawia Berserkerów – jedną z czterech frakcji, do których będziemy mogli się przyłączyć w nadchodzącym RPG-u od twórców serii Gothic i Risen, niemieckiego studia Piranha Bytes. Berserkerzy to twardzi wojownicy odrzucający technologię, którzy w walce posługują się bronią białą oraz magią natury. Są oni w stanie przekształcić tytułowy surowiec elex na manę i użyć go do przemienienia surowego świata w tętniącą życiem krainę.

Oprócz tego w grze wystąpi kilka innych ugrupowań o skrajnie odmiennych światopoglądach. Głównymi przeciwnikami Berserkerów są Albowie, bezwzględni imperialiści, którym zależy na pozyskaniu eleksu z wszelkich możliwych źródeł, nawet istot żywych. Na przeciwległym biegunie ideologicznym stoją Klerycy, kategorycznie zakazujacy korzystania z eleksu w jakiejkolwiek formie, zamiast tego stawiający na zaawansowane technologie. Są jeszcze Banici, czyli zwykli terroryści, którzy usiłują poprawić swój los kosztem innych.

Elex ma się ukazać na PC, Xboksie One i PlayStation 4 w trzecim kwartale tego roku. W naszym kraju gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej, najprawdopodobniej z dubbingiem. Mamy nadzieję, że twórcy dobrze wykorzystają czas, jaki im pozostał do premiery Elex, a w razie czego nie zawahają się przesunąć debiutu gry, gdyż wczesna wersja gry nie zachwyciła.

  1. Graliśmy w Elex – Gothic w klimatach science fiction na razie nie zachwyca
  2. Elex – kompendium wiedzy
  3. Oficjalna strona gry