Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 maja 2017, 11:25

autor: Łukasz "MiqT" Mitka

Włosi zawitają w War Thunder - Sieciowe Wieści (05/05/2017)

Witamy w nowej odsłonie Sieciowych Wieści, w której piszemy o kolejnej rundzie beta-testów Mirage: Arcane Warfare i LawBreakers, cenzurze w H1Z1: Just Survive, włoskiej nacji w War Thunder, aktualizacji 3.7 do konsolowego World of Tanks, mobilnej grze arenowej Arena Masters: Legend Begins oraz trzecim sezonie w Battlerite. Zapraszamy!

9 nowych map w Mirage: Arcane Warfare

Druga pełnoprawna produkcja kanadyjskiego studia Torn Banner, Mirage: Arcane Warfare, która ciągle znajduje się w fazie zamkniętej bety, została zaktualizowana o nową łatę. Beta Patch 3, prócz poprawy niektórych aspektów rozgrywki, dodaje też aż dziewięć nowych map.

Ponadto w grze pojawił się system customizacji postaci. Pozwala on dostosować poszczególne klasy na kilka różnych sposobów. Głównie jest to możliwe przez - odblokowywane w trakcie gry - specjalne zbroje i bronie. Oprócz zmiany klasy ekwipunku, można też dokonać różnych przeróbek w wyglądzie naszej postaci, tworząc w ten sposób swojego unikatowego avatara.

Taksówki zamiast policji w H1Z1

Z cenzurą nie ma żartów, zwłaszcza w takich krajach jak Chiny. To właśnie w Państwie Środka survivalowa gra MMO od Daybreak Game Company, dostępna na platformie Steam, musiała przejść niewielką metamorfozę. Głównym powodem były niepokoje niektórych grup społecznych, którym niezbyt podobało się nieposzanowanie własności policji w postaci używania radiowozów. W związku z tym w grze teksturę samochodów policyjnych zastąpiono zwykłymi taksówkami, które negatywnych odczuć wśród Chińczyków już nie budzą.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, gdy Chiny próbują okroić jakiś tytuł. Warto tutaj wspomnieć chociażby o World of Warcraft, w którym szkielety zostały zakryte różnymi skrawkami ubrań, by nie było widać kości.

LawBreakers – druga tura bety pod koniec maja

Mimo że oficjalna informacja od Boss Key Productions, studia odpowiedzialnego za LawBreakers, nie została jeszcze podana do opinii publicznej, wiadomo już, że druga tura zamkniętych beta-testów gry ma rozpocząć się 19 maja. Akcja dobiegnie końca 22 maja.

Informacja ta wypłynęła na 17. Konferencji Nexon Developers, zorganizowanej odnośnie rozpoczęcia bety koreańskiej wersji gry. Testy obu edycji będą odbywać się jednocześnie. Żeby nadać smaczku całości, organizatorzy przygotowali nagrodę dla 1000 osób, które zarejestrowały się do testowania koreańskiej wersji LawBreakers. Szczęściarze ci mogą wygrać po 20 000 wonów (około 70 złotych).

3. sezon w Battlerite już trwa

Stunlock Studios AB, ekipa odpowiedzialna za Battlerite, po cichu wypuściła trailer prezentujący nową mapę. „Dragon Garden” to typowa japońska arena, łącząca w sobie filozofię drogi Tao z pięknymi widokami kwitnących wiśni. Trzeba przyznać, że mapa prezentuje się naprawdę przyjemnie, chociaż duża tutaj zasługa dobrych ujęć.

Nowa arena to jednak tylko początek niespodzianek. Razem z jej implementacją w grze rozpoczął się trzeci sezon zmagań. Przez kolejne 10 tygodni gracze będą walczyć o tytuł najlepszego z najlepszych oraz o pulę nagród w wysokości 20 000 dolarów (prawie 80 000 złotych).

Arena Masters dostępne na urządzenia mobilne

Kilka akapitów wyżej mogliście poczytać o zamkniętych beta-testach LawBreakers. Jak się okazuje, to nie jedyny tytuł od Nexon, który zaczął podbijać świat. Mowa tutaj oczywiście o mobilnej grze arenowej - Arena Masters: Legend Begins.

Zasady rozgrywki są bardzo proste. Zadaniem gracza jest przedzieranie się przez naszpikowane pułapkami areny i pokonywanie innych użytkowników w pojedynkach PvP. Dodatkowo gra oferuje kilka różnych trybów rozgrywki, w tym pojedynki drużynowe, deathmatch czy tryb przetrwania.

Grę można pobrać zarówno w App Store, jak i w Google Play.

Włosi szóstą grywalną nacją w War Thunder

Wiadomo już, że kolejną nacją, jaka zawita do War Thunder, będą Włosi. Kraj ten trafi do gry zarówno z pojazdami naziemnymi, jak i maszynami latającymi. Wszystko odbędzie się w dzień kolejnej aktualizacji 1.69, która będzie nosić nazwę „Regia Aeronautica”.

Włoskie maszyny będzie można wypróbować w ramach zamkniętych beta-testów po wydaniu nowej aktualizacji. Jako pierwsi sprawdzą je gracze, którzy wykonają specjalny maraton zadań w grze albo zakupią jeden z pakietów wczesnego dostępu w sklepie Premium. Pierwszy z nich to zestaw za 9,99 euro (lekko ponad 40 złotych), drugi zaś można nabyć w cenie 29,99 euro (niecałe 130 złotych).

Aktualizacja 3.7 dostępna w World of Tanks na konsole

W World of Tanks na konsole pojawił się nowy patch o numerze 3.7, nazwany przez twórców „Wspólny szturm”. A co w nim czeka na graczy?

Przede wszystkim dodano nowy tryb PvE. Gracze mogą tutaj szlifować swoje umiejętności na nowym poligonie wojskowym, w którym znajdą cztery scenariusze rozgrywki w trybie współpracy. Użytkownicy zmierzą się z nimi w towarzystwie znajomych lub samodzielnie – w takim przypadku kontrolę nad sojusznikami przejmie komputer.

Oprócz nowego trybu, do gry dodano kilka nowych aren. Pierwszą z nich jest mapa Wichura, która jest znana graczom z wersji PC. W konsolowym porcie pole bitwy wiele się nie zmieniło i daje możliwość zmagań na skutych lodem ulicach miejskich, jak i otwartych, śnieżnych terenach.

Drugą mapą jest Port, który powraca po lekkim remodelingu. Jak sugeruje jej nazwa, jest to pole bitwy osadzone w przemysłowym mieście portowym, pełnym budynków, autostrad i magazynów, które stanowią świetną osłonę przed pociskami przeciwników. Co ciekawe, na PC mapa została usunięta na stałe z gry w patchu 8.11.

Prócz aren i trybu PvE do gry zaimplementowano nowe odznaczenia oraz poprawiono sporo irytujących błędów. Pełną listę zmian możecie znaleźć TUTAJ.