Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2012, 13:38

autor: Jiker

Wieści ze świata (Bastion, Atari, Nintendo 3DS) 4/1/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o nowej marce twórców Tomb Raidera, sukcesie 3DS-a w USA, kontynuacji gry Bastion, tajemnicy Game Informera, a także wojnie Atari.

Puzzle Chronicles

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Puzzle Chronicles. Produkcję studia Infinite Interactive możecie aktualnie nabyć 66% taniej. Gra kosztuje 3,39 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Crystal Dynamics

Studio Crystal Dynamics, pracujące aktualnie nad kolejną odsłoną serii Tomb Raider, zajmuje się również produkcją gry należącej do zupełnie nowej marki. Do jej ujawnienia dojdzie w tym roku. Natomiast Lara Croft powróci na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3 jesienią.

Nintendo 3DS

Amerykański oddział firmy Nintendo poinformował, że w pierwszych dziewięciu miesiącach 3DS cieszył się w Stanach Zjednoczonych większą popularnością niż Wii w tym samym czasie od swojej premiery (łącznie do graczy trafiło ponad 4 mln sztuk konsoli przenośnej). Dowiedzieliśmy się również, że stacjonarne Wii znalazło w 2011 roku 4,5 mln amerykańskich nabywców, a sprzęt z rodziny DS 3,4 mln. Gry Super Mario 3D Land i Mario Kart 7 są najszybciej sprzedającymi się odsłonami w historii obu serii – wkrótce powinny przekroczyć w USA pułap miliona sprzedanych egzemplarzy. Tak samo stanie się z The Legend of Zelda: Skyward Sword, które będzie 45 produkcją na Wii z takim rezultatem.

Bastion

Studio Supergiant Games nie ma obecnie w planach stworzenia kontynuacji świetnej gry Bastion (PC, X360). Jednym z powodów jest konstrukcja samej gry, ograniczająca pole manewru, jeśli chodzi o ewentualny sequel. Pieniądze zarobione na sukcesie produkcji – sprzedano ponad 500 tysięcy egzemplarzy – przeznaczone zostaną na deweloping i samodzielne wydanie „czegoś nowego. Szczegóły na temat projektu nie są znane, ale wiadomo, że zajmuje się nim ekipa odpowiedzialna za Bastion.

Game Informer

Jutro na oficjalnej stronie internetowej magazynu Game Informer ujawniona zostanie okładka nowego numeru. To, co będzie prezentować, przypadnie podobno do gustu wszystkim fanom starej szkoły. Ma ona zwiastować zapowiedź nowej gry, która wywoła wśród oldskulowców „totalne wariactwo”. Internauci spekulują, że może chodzić o wznowienie marki Road Rash autorstwa Criterion Studios, bądź grę w uniwersum Blade Runnera od Valve.

Atari

Atari weszło na wojenną ścieżkę przeciwko producentom gier mobilnych wykorzystującym pomysły znane z klasycznych produkcji znajdujących się w portfolio firmy. Z informacji upublicznionych przez Petera Hirschberga, producenta serii Vector Tanks, wynika, że z App Store znikają dziesiątki pozycji, które nawet nieznacznie przypominają stare hity Atari (w tym Vector Tanks i edycja Extreme) i łamią w ten sposób prawo autorskie. Twórcy, w tym Hirschberg, twierdzą, że starali się o zdobycie licencji, lecz Atari przedstawiało im nierealne warunki. Zdaniem wydawcy, „portfolio Atari jest najcenniejszym skarbem” i firma zrobi wszystko, by chronić je przed imitatorami. Koncern ma szacunek dla twórców niezależnych, lecz nie zamierza pozostawić sytuacji samej sobie.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

Drawn: Trail of Shadows

Project Cars

Dead State

Demolition, Inc.

Mass Effect 3

PayDay: The Heist

WindSlayer 2

The Witness

Oddworld: Stranger's Wrath

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Mass Effect 3 - N7 Defender Armor

Mass Effect 3 - M55 Argus Assault Rifle

Syndicate - Co-Op trailer

Król Artur II - Dead Legions

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.