Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS3
Okładka Demolition, Inc. (PC)

Demolition, Inc.

Humorystyczna gra logiczna wzbogacona elementami zręcznościowymi i strategicznymi. Wcielamy się w kosmitę, który otrzymuje zlecenie wyburzenia znajdujących się na Ziemi budynków. W tym celu wywołuje olbrzymie kraksy drogowe za pomocą różnorodnego arsenału pomysłowych gadżetów.

Logiczne | RTS | indie

Okładka Demolition, Inc. (PC)

producent: Zeroscale

wydawca: Zeroscale

Strona oficjalna

data premiery gry:

19wrz2011

PC

5gru2012

PS3

Demolition, Inc. to zręcznościowa gra logiczna niezależnego berlińskiego studia Zeroscale. Wcielamy się w kosmitę zajmującego się wyburzeniami na masową skalę. Wygrał on zorganizowany przez galaktyczną korporację przetarg i otrzymał zlecenie zniszczenia wszystkich znajdujących się na Ziemi budynków. Oczyszczone tereny mają następnie zostać pokryte bujną roślinnością.

Zabawa w Demolition, Inc. polega oczywiście na wyburzaniu znajdujących się na planszy struktur. Kosmita nie dysponuje jednak sprzętem umożliwiającym mu dokonanie tego samodzielnie. Zamiast tego jego latający spodek został wyposażony w szereg pomysłowych gadżetów, które wpływają na ruch ludzkich pojazdów. Naszym zadaniem jest wywoływanie za ich pomocą kraks drogowych skutkujących zniszczeniem budynków. Przykładowo, strategicznie umieszczona plama oleju spowoduje, że samochód wpadnie w poślizg i pomknie w przód, a odpowiednie wykorzystanie kleju na drodze wywoła niekontrolowany skręt auta. Na planszach roi się od wybuchających beczek, co znacząco ułatwia wykonanie zadania. Zwłaszcza, że na wyposażeniu mamy też sztuczną krowę, która eksploduje przy kontakcie z samochodem.

Gracz zawsze otrzymuje ograniczoną liczbę gadżetów do wykorzystania na każdej z map. Powoduje to, że trzeba dobrze zaplanować demolkę i starać się wywołać reakcje łańcuchowe, które zniszczą więcej niż jeden budynek. Resztki zburzonych struktur wciągamy na pokład statku i w ten sposób uzupełniamy zapasy gadżetów. Ponadto zapobiega to zatamowaniu ruchu drogowego. W ramach kampanii musimy zrównać z Ziemią trzy miasta. W sumie twórcy przygotowali piętnaście map i po oczyszczeniu każdej z nich uzyskujemy dostęp do nowych urządzeń oraz broni. Dodatkowo obecny jest też Tryb Szaleństwa, w ramach którego możemy pobawić się wszystkimi zdobytym urządzeniami na dowolnej z plansz.

Demolition, Inc. posiada prostą trójwymiarową grafikę, której atrakcyjność zwiększa przyjęta przez autorów kreskówkowa i mocno humorystyczna konwencja wizualna. Dodatkowych wrażeń dostarcza to, że wszystkie nasze działania podlegają zaawansowanemu silnikowi fizycznemu, który kontroluje także destrukcję otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Demolition, Inc.

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Demolition, Inc.

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1.8 GHz, 1 GB RAM (2 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza), 500 MB HDD, Windows XP/Vista/7

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

Wykorzystuje: PlayStation Network

PC
PS3