Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Drawn: Trail of Shadows (PC)
OkładkaDrawn: Trail of Shadows (PC)

Drawn: Trail of Shadows PC

Trzecia część serii casualowych gier przygodowych autorstwa studia Big Fish Games. Ponownie wkraczamy do świata ożywionych obrazów, tym razem z misją uratowania uprowadzonego dziecka. Zabawa polega na zwiedzaniu lokacji, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Przygodowe | casual

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Drawn: Trail of Shadows Premiera PC

19października2011

producent: Big Fish Games wydawca: Big Fish Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Drawn: Trail of Shadows

Machinarium

The Tiny Bang Story

Samorost 2

Drawn: Trail of Shadows to trzecia odsłona popularnego cyklu casualowych przygodówek studia Big Fish Games. Fabularnie stanowi ona prequel w stosunku do poprzednich dwóch części i pozwala na poznanie odpowiedzi na trapiące fanów serii pytania.

W poprzednich odsłonach, czyli Drawn: The Painted Tower oraz Drawn: Dark Flight, podróżowaliśmy po fantastycznych światach, które namalował pewien tajemniczy chłopiec. To jego niezwykła wyobraźnia i magiczny talent ożywiły te obrazy. W Drawn: Trail of Shadows poznajemy historię tego dziecka. Jego moc zostaje dostrzeżona przez złego czarodzieja, który postanawia porwać chłopca. Czarnoksiężnik pragnie zawłaszczyć tę magię i wykorzystać ją do przeobrażenia świata w mroczne miejsce posłuszne jego woli. Gracze wcielają się w śmiałka, który decyduje się uratować uprowadzone dziecko i w tym celu wkracza do namalowanego świata.

Odnalezienie chłopca nie będzie jednak łatwe. Zły czarodziej rozerwał bowiem płótna wszystkich obrazów, co spowodowało wypaczenie przedstawionych na nich krain. Naszym zadaniem jest naprawienie każdego malowidła i tym samym przywrócenie go do oryginalnej postaci. Dokonanie tego wymaga rozwiązania szeregu łamigłówek.

Pomimo pewnych uproszczeń typowych dla produkcji casualowych, Drawn: Trail of Shadows to czystej krwi przygodówka. W przeciwieństwie do większości konkurencyjnych produkcji nie ma tu żadnych sekwencji typu „hidden object”, w których musimy odnaleźć na ekranie wskazane obiekty. Zamiast tego gra wymaga operowania urządzeniami i sprytnego wykorzystywania znajdowanych po drodze przedmiotów. Dla mniej doświadczonych graczy przygotowano rozbudowany system podpowiedzi.

Podobnie jak w przypadku poprzednich części najmocniejszą stroną Drawn: Trail of Shadows jest oprawa audiowizualna. Grafika zachwyca przepięknymi ręcznie malowanymi scenami, z których wręcz wylewają się detale. Lokacje co chwila zaskakują przepychem kolorów i niezwykłą różnorodnością. Podczas przygody towarzyszą nam doskonale podkreślające atmosferę dźwięki tła i wpadająca w ucho muzyka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Drawn: Trail of Shadows: Odpowiednia dla każdego wieku.

Drawn: Trail of Shadows Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 1.5 GHz
  • 1
  • 5 GB RAM
  • Windows XP/Vista/7