Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Samorost 2 (PC)

Samorost 2 PC

Oryginalna gra przygodowa studia Amanita Design, stanowiąca kontynuację jednej z najciekawszych gier przeglądarkowych 2003 roku.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

PC Windows
Okładka Samorost 2 (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8grudnia2005

19października2012

pudełko PL

Samorost 2 to gra przygodowa autorstwa czeskiego studia Amanita Design. W przeciwieństwie do darmowego przeglądarkowego poprzednika, kontynuacja jest komercyjną produkcją oferującą dłuższy czas zabawy i znacznie lepszej jakości wykonanie.

Gracze ponownie wcielają się w znanego z pierwowzoru sympatycznego kosmitę. Pewnego dnia, gdy nasz bohater smacznie drzemał w swoim domku, na zamieszkiwaną przez niego asteroidę przyleciała para obcych i zaczęła kraść rosnące w sadzie owoce. Nasz wierny pies szybko wybiegł, by bronić dorobku swojego właściciela i przepędzić złodziei. Niestety intruzi schwytali go w torbę i odlecieli. Zadaniem graczy jest odzyskanie czworonożnego przyjaciela i powrót do domu.

Gra jest minimalistyczną przygodówką z interfejsem point and click. Nie znajdziemy tu żadnych drzewek dialogowych ani rozbudowanej fabuły. Nie możemy nawet podnosić przedmiotów i kierować bezpośrednio ruchami naszej postaci. Zamiast tego dostajemy serię ekranów wypełnionych interaktywni obiektami. Zadaniem graczy jest takie nimi manipulowanie, aby umożliwić kosmicie przejście do kolejnej lokacji. Pomimo swojej prostoty Samorost oczarowuje od pierwszych chwil dzięki oryginalnemu pomysłowi na zwiedzany świat oraz bardzo ciekawym łamigłówkom.

Urokliwość gry jest w dużej mierze zasługą oprawy wizualnej. Grafika stworzona została przez kolaż elementów rysowanych z odpowiednio zmodyfikowanymi fotografiami. Podczas przygody towarzyszy nam wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Tomáša Dvořáka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 257 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Wymagania wiekowe Samorost 2

odpowiednia dla każdego wieku

Premiera niezależnej przygodówki Botanicula w nowej edycji akcji Humble Bundle
Premiera niezależnej przygodówki Botanicula w nowej edycji akcji Humble Bundle

wiadomość20 kwietnia 2012

Wczoraj miała miejsce premiera niezależnej przygodówki Botanicula. Produkcja studia Amanita Design zadebiutowała w dość nietypowy sposób, bo jest oferowana w ramach akcji Humble Botanicula Debut, w której za dowolną cenę możemy zdobyć nie tylko omawiany tytuł, ale m.in. także Machinarium, czy Samorost 2.