Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Samorost 2 (PC)
OkładkaSamorost 2 (PC)

Samorost 2 PC

Oryginalna gra przygodowa studia Amanita Design, stanowiąca kontynuację jednej z najciekawszych gier przeglądarkowych 2003 roku.

Przygodowe | point-and-click | 2D | indie

Samorost 2 Premiera PC

8grudnia2005

pudełko PL

19października2012

producent: Amanita Design wydawca: Amanita Design wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Samorost 2

A Vampyre Story

Machinarium

The Tiny Bang Story

Samorost 2 to gra przygodowa autorstwa czeskiego studia Amanita Design. W przeciwieństwie do darmowego przeglądarkowego poprzednika, kontynuacja jest komercyjną produkcją oferującą dłuższy czas zabawy i znacznie lepszej jakości wykonanie.

Gracze ponownie wcielają się w znanego z pierwowzoru sympatycznego kosmitę. Pewnego dnia, gdy nasz bohater smacznie drzemał w swoim domku, na zamieszkiwaną przez niego asteroidę przyleciała para obcych i zaczęła kraść rosnące w sadzie owoce. Nasz wierny pies szybko wybiegł, by bronić dorobku swojego właściciela i przepędzić złodziei. Niestety intruzi schwytali go w torbę i odlecieli. Zadaniem graczy jest odzyskanie czworonożnego przyjaciela i powrót do domu.

Gra jest minimalistyczną przygodówką z interfejsem point and click. Nie znajdziemy tu żadnych drzewek dialogowych ani rozbudowanej fabuły. Nie możemy nawet podnosić przedmiotów i kierować bezpośrednio ruchami naszej postaci. Zamiast tego dostajemy serię ekranów wypełnionych interaktywni obiektami. Zadaniem graczy jest takie nimi manipulowanie, aby umożliwić kosmicie przejście do kolejnej lokacji. Pomimo swojej prostoty Samorost oczarowuje od pierwszych chwil dzięki oryginalnemu pomysłowi na zwiedzany świat oraz bardzo ciekawym łamigłówkom.

Urokliwość gry jest w dużej mierze zasługą oprawy wizualnej. Grafika stworzona została przez kolaż elementów rysowanych z odpowiednio zmodyfikowanymi fotografiami. Podczas przygody towarzyszy nam wpadająca w ucho ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Tomáša Dvořáka.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 265 głosów czytelników.

Samorost 2 cena w dniu premiery: 14,90 PLN

Wymagania wiekowe Samorost 2: Odpowiednia dla każdego wieku.