Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2012, 09:00

autor: Sarge

Premiera niezależnej przygodówki Botanicula w nowej edycji akcji Humble Bundle

Wczoraj miała miejsce premiera niezależnej przygodówki Botanicula. Produkcja studia Amanita Design zadebiutowała w dość nietypowy sposób, bo jest oferowana w ramach akcji Humble Botanicula Debut, w której za dowolną cenę możemy zdobyć nie tylko omawiany tytuł, ale m.in. także Machinarium, czy Samorost 2.

Premiera niezależnej przygodówki Botanicula w nowej edycji akcji Humble Bundle - ilustracja #1

Ruszyła kolejna edycja akcji Humble Bundle, w której za dowolną cenę możecie nabyć pakiet gier niezależnych, wspomagając przy tym organizację charytatywną. Główną atrakcją oferty Humble Botanicula Debut są produkcje studia Amanita Design, na czele z przygodówką Botanicula, która wczoraj miała swoją premierę.

Zasady przedsięwzięcia pozostają niezmienione od jego pierwszej odsłony. Gracze sami decydują, ile pieniędzy chcą wydać, a następnie rozdzielają zaproponowaną sumę pomiędzy deweloperów, organizatorów akcji oraz organizację World Land Trust zajmującą się ochroną zagrożonych środowisk. Osoby, które wpłacą przynajmniej 5 dolarów (ok. 16 złotych), otrzymają możliwość przypisania gier do konta Steam. W poprzednich edycjach Humble Bundle taka opcja pojawiała się po wydaniu zaledwie jednego dolara.

Płacąc dowolną kwotę, otrzymamy trzy gry czeskiego studia Amanita Design (wraz z dedykowanymi ścieżkami dźwiękowymi):

  1. Botanicula – wydana wczoraj humorystyczna przygodówka typu point ‘n’ click, której akcja rozgrywa się w bajkowym świecie roślin. Obejmujemy kontrolę nad pięcioma istotami zamieszkującymi gałęzie olbrzymiego drzewa, umierającego na skutek ataku pasożytów. Przeszukując lokacje i rozwiązując łamigłówki staramy się ocalić roślinę. Specyfice tego tytułu możecie przyjrzeć się w najnowszym materiale filmowym serwisu tvgry.pl. Polecamy też przeczytać naszą recenzję.
  2. Machinarium – kolejna przygodówka point ‘n’ click, w której przenosimy się do wyniszczonego, industrialnego świata. Wcielając się w wyrzuconego na śmietnik robota musimy najpierw dosłownie „poskładać się do kupy”, aby następnie móc uratować swoją partnerkę i nie dopuścić do zamachu na siedzibę przywódcy miasta. Więcej dowiecie się z recenzji.
  3. Samorost 2 – trzeci przedstawiciel gatunku reprezentowanego także przez powyższe produkcje. Sterujemy kosmitą, który został ograbiony przez obcych z rosnących w jego sadzie owoców, a w dodatku porwano mu psa. Na Naszym zadaniem jest uratować czworonożnego przyjaciela, a wszystko to w charakterystycznym stylu graficznym.

Z kolei wpłacając kwotę powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie akcji (obecnie 8,76 dolarów, czyli ok. 28 złotych), dostaniecie dodatkowo dwie inne produkcje:

  1. Kooky – czeski film opowiadający historię wypchanego misia pragnącego wrócić do domu po tym, jak został wyrzucony przez jego mieszkańców. Obraz wyreżyserował Jan Svěrák, a Jakub Dvorský (założyciel studia Amanita Design) był dyrektorem artystycznym projektu. Film jest dostępny w jakości 720p z angielskim dubbingiem.
  2. Windosill – przygodówka point ‘n’ click autorstwa Patricka Smitha z niezależnego studia Vectorpark. Tytuł charakteryzuje się niezwykle oszczędną, ale mającą swój urok oprawą graficzną.

Akcja zakończy się 4 maja o godzinie 13:00. Proponowane gry są wolne od zabezpieczeń DRM i można je uruchomić na Macach oraz systemach operacyjnych Windows lub Linux. Według organizatorów, za wszystkie tytuły dostępne w tej chwili normalnie musielibyśmy zapłacić w granicach 53 dolarów (ok. 169 złotych), więc jest to bardzo dobra okazja na zdobycie ich w bardzo okazyjnej cenie.

  1. Oficjalna strona internetowa akcji Humble Bundle