Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2012, 14:06

autor: Kono

Sniper: Ghost Warrior 2 przesunięty na II kwartał 2012 roku

Firma City Interactive poinformowała, że premiera gry Sniper: Ghost Warrior 2 została przesunięta na drugi kwartał 2012 roku. Powodem opóźnienia jest chęć dopracowania gry i odpowiednie przygotowanie kampanii marketingowej.

Firma City Interactive opóźniła premierę gry Sniper: Ghost Warrior 2. Strzelanka, pierwotnie mająca zadebiutować w drugiej połowie marca, pojawi się na półkach sklepowych dopiero w drugim kwartale 2012 roku.

Polska spółka tłumaczy przesunięcie premiery Sniper: Ghost Warrior 2 głównie dwoma przyczynami. „Zarząd podjął przedmiotową decyzję, aby zapewnić jak najlepsze dopracowanie wszystkich elementów produkcyjnych oraz aby zagwarantować efektywną, globalną kampanię reklamową gry” – możemy przeczytać w komunikacie.

Dowiedzieliśmy się również, kto przygotuje kampanię reklamową polskiej strzelanki. Firma City Interactive ogłosiła, że odpowiada za to agencja The Ant Farm, która w przeszłości zajmowała się promocją takich gier jak Call of Duty: Modern Warfare 3, Halo: Reach czy Rage.

Sniper: Ghost Warrior 2 przesunięty na II kwartał 2012 roku - ilustracja #1

Warto przypomnieć, że poprzednia część cyklu, czyli Sniper: Ghost Warrior, sprzedała się w nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Pozwoliło to polskiemu studio rozwinąć skrzydła i rozpocząć pracę nad kilkoma nowymi projektami jednocześnie. W bieżącym roku na półkach sklepowych powinny pojawić się m.in. takie tytuły jak Enemy Front (powstający w rzeszowskim oddziale dewelopera), Combat Wings: The Great Battles of World War II oraz Sniper: Ghost Warrior 2. Mamy nadzieję, że twórcy z City Interactive „wyrobią się” z wydaniem ich wszystkich.

Sniper: Ghost Warrior 2 to kontynuacja wydanej w 2010 roku gry akcji autorstwa zespołu deweloperskiego City Interactive. Zadaniem graczy będzie ponowne wcielenie się w tytułowego snajpera i ciche eliminowanie kolejnych celów. Gra wykorzystuje możliwości silnika CryEngine 3. Tytuł pojawi się na pecetach, PlayStation 3 i Xboksie 360.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.