Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2011, 09:10

autor: Kono

Gra Bastion sprzedała się w nakładzie pół miliona egzemplarzy

Przedstawiciele studia Supergiant Games poinformowali, że niezależna gra Bastion sprzedała się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Deweloperzy ogłosili również, że tytuł zgarną sporą ilość nagród w 2011 roku.

Pracownicy zespołu deweloperskiego Supergiant Games pochwalili się na oficjalnej stronie, że gra Bastion sprzedała się w nakładzie przekraczającym pół miliona egzemplarzy. Dowiedzieliśmy się również, że niezależny tytuł otrzymał ponad sześćdziesiąt różnych nagród.

Tak znakomity wynik udało się uzyskać m.in. dzięki niedawnym świątecznym wyprzedażom na Steamie i Xbox Live. Przedstawiciele Supergiant Games wyznali, że niezwykle cieszą się z faktu, iż tak duża grupa osób chce bawić się ich grami. Deweloperzy zaznaczyli, że w trakcie procesu tworzenia pół miliona sprzedanych kopii wydawało się astronomiczną liczbą.

Gra Bastion sprzedała się w nakładzie pół miliona egzemplarzy - ilustracja #1

Dobre wyniki komercyjne utwierdziły deweloperów w tym, że to co robią podoba się publiczności. Na oficjalnej stronie czytamy, że duża popularność Bastiona pozwoli zespołowi Supergiant Games na tworzenie kolejnych tytułów „po swojemu. Z pewnością jest to dobra wiadomość dla wszystkich miłośników gier niezależnych ceniących na artyzm i oryginalne rozwiązania.

Twórcy ucieszyli się też ze sporej ilości nagród, które zgarnął Bastion. Niezależnej produkcji udało się zdobyć m.in. trzy wyróżnienia podczas gali Video Game Awards (najlepsza gra z dystrybucji cyfrowej, najlepsza piosenka oraz najlepsza muzyka). Uznanie dla tytułu autorstwa Supergiant Games wyraziły też redakcje takich portali jak IGN, GameSpot, Rock Paper Shotgun, CNN oraz USA Today.

Bastion ukazał się na Xbox Live Arcade oraz serwisie Steam. Gra jest produkcją niezależną reprezentującą gatunek action-RPG. Tytuł cechuje się niezwykle kolorową grafiką oraz oryginalną i wysoko ocenianą ścieżką dźwiękową. Na liście 10 najlepszych tytułów roku umieścili ją również Krzysiek i Marcin z serwisu tvgry.pl.