Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lutego 2010, 15:00

autor: Hed

Wieści ze świata (AvP, Prince of Persia, Elemental: War of Magic) 26/02/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin poznaliśmy informacje między innymi o łatkach do pecetowego Aliens vs Predator, dwóch ciekawych strategiach (Elemental: War of Magic oraz Order of War) i rozwoju firmy odpowiedzialnej za Eve Online.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin poznaliśmy informacje między innymi o łatkach do pecetowego Aliens vs Predator, dwóch ciekawych strategiach (Elemental: War of Magic oraz Order of War) i rozwoju firmy odpowiedzialnej za Eve Online.

Przecieki z ESRB

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że na stronie instytucji ESRB, zajmującej się ocenianiem zawartości gier, często pojawiają się przecieki odnośnie nowych produkcji. Tym razem dowiedzieliśmy się o kilku mniejszych tytułach na PlayStation 3 i PSP. Pierwszy z nich to Digi-Tiles, czyli prosta gra logiczno-matematyczna. Kolejna pozycja nosi nazwę Earthshield i ma być staroszkolną strzelanką, w której polatamy statkiem. Legend of Kunoichi to natomiast wariacja na temat rzucania przedmiotami w przeciwników pojawiających się na ekranie. W ostatnim produkcie, Smashbreak, będziemy niszczyć klocki małą piłką i próbować umieścić ją w bramce przeciwnika.

CCP (Eve Online)

Islandzki producent CCP nadal się rozwija. Tym razem studio odpowiedzialne za kosmiczną grę MMO Eve Online otworzyło oddział w Wielkiej Brytanii. Nowe biuro firmy mieści się w Newcastle i obecnie poszukuje pracowników. Ekipa ma składać się z 10-20 stałych pracowników, którzy pomogą ze starymi (Eve Online) oraz nowymi projektami (Dust 514).

Łatanie Aliens vs. Predator

W poniedziałek pecetowi posiadacze Aliens vs Predator otrzymają nową łatkę, która wyeliminuje wiele błędów. Pełną listę zmian i ulepszeń można znaleźć na blogu firmy Sega. Tymczasem koncern ATI wypuścił poprawkę do ostatniej wersji sterowników Catalyst, która podobno pozbywa się pewnych wad występujących w grze. Doświadczają ich jedynie posiadacze systemów Windows Vista oraz 7 i kart z serii HD 5000, HD 4800, HD 4700. Uaktualnianie znajduje się na oficjalnej stronie producenta i zajmuje ponad 100 MB.

Borderlands (DLC)

Borderlands: The Secret Armory Of General Knoxx, czyli trzecie DLC do świetnej strzelanki studia Gearbox, jest już dostępne w wersji na komputery osobiste. Dodatek kosztuje na Steamie niecałe 8 euro. Osoby, które zakupiły pudełkową wersję tytułu powinny kupić rozszerzenie z oficjalnego sklepu twórców. Pakiet gwarantuje dostęp do nowego obszaru planety, niedostępnych wcześniej pojazdów, broni i przeciwników. Autorzy zapewniają, że jest to największe z dotychczasowych rozszerzeń.

Wieści ze świata (AvP, Prince of Persia, Elemental: War of Magic) 26/02/10 - ilustracja #1

Order of War: Challenge

Pierwszy dodatek do strategii Order of War został opóźniony. Rozszerzenie zatytułowane Challenge pojawi się w sprzedaży dopiero 12 marca tego roku. Przygotowuje je firma Wargaming.net, która odpowiada również za podstawową wersję gry. Opóźnienie premiery o kilkanaście dni podobno pozwoli opublikować bardziej zoptymalizowany i dopracowany produkt.

Elemental: War of Magic

Osoby, które zamówiły przedpremierowo Elemental: War of Magic otrzymały dziś dostęp do zaktualizowanej wersji bety gry, określanej mianem 1G. Jest to ostatnia odsłona pierwszej serii testowej – następny etap powinien rozpocząć się w połowie marca. Zmiany, których dokonują twórcy w kolejnych edycjach testowego klienta można śledzić na oficjalnym forum.

Missile Command: 30th Anniversary

Firma Atari przedstawiła grę Missile Command: 30th Anniversary, która jest odświeżoną wersją klasycznej produkcji, wydaną z okazji jej trzydziestolecia. Zadaniem gracza w tym tytule jest obrona miast przed rakietami nieprzyjaciela. Nowa edycja Missile Command zawiera wiele nowości – przeciwników, ulepszenia, czy chociażby tryb rozgrywki sieciowej. Przypominamy, że być może w przyszłości pomysł zostanie przeniesiony na ekrany kinowe.

Prince of Persia: The Forgotten Sands (Wii)

Gra Prince of Persia: The Forgotten Sands w wersji na konsolę Wii otrzyma wsparcie dla trybu kooperacji. Dzięki temu druga osoba będzie mogła dołączyć do zabawy i manipulować pułapkami, spowalniać przeciwników, wykorzystywać specjalne moce i odkrywać różne sekrety. Firma Ubisoft przypomina, że to pierwsza gra z serii z takimi możliwościami. Podobne tryby raczej nie pojawią się w wersjach na inne konsole, bo jak widać mamy do czynienia z typowym rozwiązaniem na Wii, czyli przekazaniem drugiej osobie pobocznych i mniej ważnych czynności.

Nowy projekt twórców The Sims

Twórcy z Redwood Shores Studio, należącego do firmy Electronic Arts, zajmą się przełomowym projektem w nowym zespole deweloperskim, którego siedziba mieści się w Salt Lake City (w stanie Utah). Niestety produkcja na razie nie została ujawniona, więc nie mamy pojęcia o co może chodzić. Nie wiemy również jak znaczna część ekipy odpowiedzialnej między innymi za serię The Sims zostanie oddelegowana do nowego oddziału firmy.

Galeria obrazków

Aliens vs Predator

Dead Space

SKATE 3

Street Fighter IV

Yakuza 3

Warhammer 40,000: Space Marine

Galeria filmów

Gramy w StarCraft II - polska wersja!

Gramy w StarCraft II - Terranie

Alpha Protocol: The Espionage RPG

Anno 1404: Wenecja - film startowy wersja PL

Napoleon: Total War - film startowy

Red Dead Redemption - kobiety - wersja PL

Battlefield: Bad Company 2 - cechy edycji PC

Battlefield: Bad Company 2 - Day 1 Map Pack

Greed Corp - film startowy

L.A. Noire - trailer #1

Silent Hunter 5: Bitwa o Atlantyk

Stronghold Kingdoms - teaser

Super Mario Galaxy 2 - trailer #1

The Scourge Project - Epizody 1 i 2

gry