Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2018, 11:20

autor: AlexB

W Assassin's Creed Odyssey pojawią się starzy znajomi (a przynajmniej Evie)

W Assassin's Creed Odyssey pojawią się gościnnie bohaterowie z poprzednich odsłon. Tak sugeruje screen opublikowany na forum ResetEra. Będzie ich można zrekrutować do załogi za pomocą punktów Ubisoft lub realnej gotówki.

Wiele wskazuje na to, że Alexios (lub Kassandra) spotka się z naszymi starymi znajomymi. - W Assassin's Creed Odyssey pojawią się starzy znajomi (a przynajmniej Evie) - wiadomość - 2018-09-21
Wiele wskazuje na to, że Alexios (lub Kassandra) spotka się z naszymi starymi znajomymi.

Jak wiadomo już od pewnego czasu, starcia na morzu będą istotnym elementem w Assassin's Creed Odyssey. Podobnie jak w Black Flag, otrzymamy własny statek, który ulepszymy i którego załogę uzupełnimy o najemników zapewniających różne bonusy. Okazuje się, że w tej roli pojawią się gościnnie starzy znajomi. Na forum ResetEra użytkownik o pseudonimie Kylo Rey opublikował screen, według którego do naszej drużyny będzie można dołączyć Evie, czyli jedną z bohaterek Assassin's Creed: Syndicate.

Zaprosisz Evie do swojej załogi? / Źródło: ResetEra - W Assassin's Creed Odyssey pojawią się starzy znajomi (a przynajmniej Evie) - wiadomość - 2018-09-21
Zaprosisz Evie do swojej załogi? / Źródło: ResetEra

Posiadającą rangę porucznika (czyli pojawi się opcja przywołania jej również podczas starć lądowych) i dającą dwunastoprocentowy bonus do obrażeń od ognia Evie będzie można zdobyć w dwojaki sposób. Pierwszym i teoretycznie najprostszym jest zakupienie za Kredyty Heliksa, które zyskuje się głównie za prawdziwą gotówkę. Drugim jest wymiana punktów Ubisoftu, czyli nagród zdobywanych podczas wykonywania różnych wyzwań w produkcjach francuskiego giganta.

Choć na zaprezentowanym screenie widnieje jedynie Evie, wielce prawdopodobny jest fakt, że w Assassin's Creed Odyssey pojawią się również inni bohaterowie znani z poprzednich odsłon popularnego cyklu. Załoga złożona z Ezio, Altaira, Connora i Edwarda? To coś, o czym bez wątpienia marzy wielu miłośników serii, nawet jeśli z historycznego i fabularnego punktu widzenia jest to trochę bez sensu.

Jeśli jednak nie interesuje Was Evie w roli jednego z członków załogi, to nic nie będzie stało na przeszkodzie, by zgromadzoną wewnętrzną walutę wydać na coś innego. Na powyższej grafice widać, że pojawi się między innymi możliwość kupna skórek okrętu lub podmiany modeli marynarzy na wyłącznie męskie lub wyłącznie żeńskie.

Miecz, topór, włócznie – wybór jest szeroki. / Źródło: ResetEra - W Assassin's Creed Odyssey pojawią się starzy znajomi (a przynajmniej Evie) - wiadomość - 2018-09-21
Miecz, topór, włócznie – wybór jest szeroki. / Źródło: ResetEra

W swoim temacie Kylo Rey opublikował jeszcze dwa screeny. Na pierwszym możemy zobaczyć specjalne wierzchowce i bronie, które również będzie można zakupić za wewnętrzną walutę w Assassin's Creed Odyssey. Drugi jest o wiele ciekawszy. Prezentuje on jedną z zakładek w menu opcji, w której możemy dowolnie włączać lub wyłączać elementy interfejsu. W połączeniu z trybem eksploracji, który usunie z mapy wszystkie znaczniki misji, powinno zapewnić to dodatkowe wyzwanie dla bardziej wymagających graczy.

Osoby wychowane w nienawiści do elementów interfejsu mogą być zadowolone. / Źródło: ResetEra - W Assassin's Creed Odyssey pojawią się starzy znajomi (a przynajmniej Evie) - wiadomość - 2018-09-21
Osoby wychowane w nienawiści do elementów interfejsu mogą być zadowolone. / Źródło: ResetEra

Assassin's Creed Odyssey oficjalnie zadebiutuje na rynku 5 października w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One (a w Japonii również na Nintendo Switch dzięki streamingowi). Na wszystkich platformach tytuł będzie posiadał polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy). Aby nieco umilić czas przed premierą, możecie obejrzeć jeden z wielu gameplayów i zwiastunów, poczytać nieco o osiągnięciach lub sprawdzić nietypowego wirtualnego asystenta Alexiosa.

  1. Oficjalna strona serii Assassin's Creed
  2. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?
  3. Assassin's Creed Odyssey – kompendium wiedzy