Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2018, 10:25

autor: AlexB

Alexios - wirtualny asystent do AC: Odyssey na zabawnym filmiku

Firma Ubisoft we współpracy z R/GA przygotowała specjalną aplikację na inteligentne głośniki, dzięki której urządzenie będzie przemawiać głosem Alexiosa, czyli jednego z głównych bohaterów Assassin's Creed: Odyssey. Został on zaprezentowany na zabawnej reklamie.

Pamiętacie Skyrim: Very Special Edition? Choć był to przede wszystkim żart przygotowany przez firmę Bethesda, która postanowiła w luźny sposób odnieść się do zarzutów, że jej celem jest wydanie przebojowego RPG-a z 2011 roku na każdej możliwej platformie (w tym lodówkach i pagerach), w sklepie Amazonu faktycznie pojawiła się aplikacja, dzięki której można bawić się w tytule na inteligentnych głośnikach z Aleksą, czyli wirtualną asystentką. Śladem swojego konkurenta postanowił pójść Ubisoft, który z okazji zbliżającej się premiery Assassin's Creed Odyssey przygotował we współpracy z R/GA podobną humorystyczną niespodziankę dla graczy. Oto Alexios, towarzysz każdego szanującego się Spartanina mieszkającego na przedmieściach.

Alexios jest już dostępny bezpłatnie za pośrednictwem sklepu Amazon. Na pierwszy rzut oka nie różni się specjalnie od innych tego typu asystentów – może on odpowiedzieć na ponad 500 pytań dotyczących na przykład pogody czy ulubionego napoju. Jego odpowiedzi są jednak dość... nietypowe. Na przykład, jeśli poprosimy go o podanie najnowszych wiadomości, usłyszymy:

Syreny sprowadziły zagładę na kolejny statek. 45 marynarzy zginęło z uśmiechem na ustach.

Samo rozbawienie użytkowników to jednak nie jedyne przeznaczenie Alexiosa. 2 października, czyli w dniu, kiedy Assassin's Creed Odyssey zostanie udostępniony osobom, które zakupiły przedpremierowo Gold Edition, asystent otrzyma aktualizację. Dzięki niej będzie mógł opowiadać w trakcie zabawy o odwiedzanych przez graczy miejscach. Wystarczy o nie zapytać.

Alexios to wirtualny asystent dla prawdziwych Spartan. - Alexios - wirtualny asystent do AC: Odyssey na zabawnym filmiku - wiadomość - 2018-09-19
Alexios to wirtualny asystent dla prawdziwych Spartan.

Alexios działa na dowolnym modelu inteligentnych głośników Echo, lecz Ubisoft i R/GA przygotowały również specjalną, limitowaną wersję Amazon Echo Plus, wyglądem nawiązującą do hełmu Spartan. Nie można jej jednak kupić. 9 października zostanie ona rozdana pięciu szczęśliwcom, którzy udostępnią reklamę Alexiosa (tę dostępną pod tym adresem) na Facebooku. Szczegóły na temat akcji znajdziecie tutaj.

Assassin's Creed Odyssey oficjalnie ujrzy światło dzienne 5 października. Tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej (obejmującej wyłącznie napisy) na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?