Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2018, 12:04

autor: Adrian Werner

Assassin’s Creed Odyssey - 26 minut gameplayu z początku kampanii na PC

W sieci pojawił się nowy zapis rozgrywki z Assassin’s Creed Odyssey. Pokazuje on 26 minut z początku kampanii wersji pecetowej, działającej na maksymalnych ustawieniach.

Do premiery Assassin’s Creed Odyssey pozostał już niecały miesiąc, więc nic dziwnego, że jesteśmy zasypywani nowymi informacjami i materiałami z tego projektu. Najnowszym tego owocem jest obszerne wideo, opublikowane przez kanał GamingTrendsVideos.

Otrzymaliśmy ponad 26-minutowy zapisu rozgrywki, ukazujący początek kampanii. Nagrano go z wersji pecetowej, działającej w maksymalnych detalach i w rozdzielczości 4K. Firma Ubisoft na razie trzyma w tajemnicy część fabuły toczącą się w czasach współczesnych, więc te sceny zostały wycięte z materiału. Mimo to całość daje dobre pojęcie o tym, co zaoferuje pełna wersja projektu.

Gra jest najważniejszą premierą firmy Ubisoft w tym roku. - Assassin’s Creed Odyssey - 26 minut gameplaya z początku kampanii na PC - wiadomość - 2018-09-12
Gra jest najważniejszą premierą firmy Ubisoft w tym roku.

Assassin’s Creed Odyssey zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Premiera zaplanowana została na 5 października tego roku. Na wszystkich trzech platformach gra zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Ostatnich kilkanaście dni okazało się bardzo owocnych dla graczy czekających na ten tytuł. Obejrzeliśmy mapę świata gry i poznaliśmy pełną listę umiejętności. Poznaliśmy także wymagania sprzętowe wersji pecetowej.

Z kolei wczoraj dowiedzieliśmy się, że w Assassin’s Creed Odyssey znajdziemy dwa warianty rozgrywki. Tryb wspomagany przypominać będzie poprzednie odsłony cyklu, gdzie znaczniki na mapie oraz w świecie gry informowały nas o zadaniach, aktywnościach oraz celach zabójstw. Nowością będzie tryb eksploracyjny, który zostanie pozbawiony takich ikon. Spowoduje to, że zmuszeni zostaniemy odkrywać te informacje samodzielnie, co powinno znacząco zwiększyć imersję. Co ciekawe, cała gra projektowana jest właśnie z myślą o tej drugiej, trudniejszej opcji.

Warto na koniec wspomnieć, że Assassin’s Creed Odyssey będzie musiało starczyć fanom cyklu na długo, gdyż Ubisoft nie ma w planach na przyszły rok nowej odsłony serii.

  1. Oficjalna strona serii
  2. Graliśmy w Assassin's Creed Odyssey – pełnoprawne RPG?