Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2018, 13:15

Insurgency Sandstorm ukaże się dopiero w grudniu

Studio New World Interactive poinformowało, że Insurgency: Sandstorm zaliczy poślizg. Gra ukaże się dopiero w grudniu, a dodatkowy czas ma umożliwić autorom usunięcie problemów, które obnażyły beta-testy. Planują też ulepszenia grafiki.

Na grę poczekamy trzy miesiące dłużej. - Insurgency Sandstorm ukaże się dopiero w grudniu - wiadomość - 2018-09-12
Na grę poczekamy trzy miesiące dłużej.
INSURGENCY: SANDSTORM W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: New World Interactive
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC: 12 grudnia 2018 r.
  6. Data premiery na konsolach: 2019 r.

Mamy złe wieści dla graczy czekających na Insurgency: Sandstorm, czyli taktyczną sieciową strzelankę studia New World Interactive. Twórcy ogłosili, że nie uda im się dotrzymać zapowiedzianego na 18 września terminu premiery. Gra ukaże się dopiero 12 grudnia.

Powodem tej decyzji jest przebieg trwających od 30 sierpnia testów. Obnażyły one wiele niedociągnięć, których deweloperzy nie mieliby szans poprawić do 18 września. Dlatego zdecydowano się przełożyć premierę na grudzień. Jednocześnie ogłoszono, że obecna beta potrwa aż do premiery.

Dodatkowe trzy miesiące autorzy zamierzają poświęcić na przeniesienie gry na nowszą wersję silnika Unreal i ulepszenie optymalizacji. Poprawiona ma zostać jakość modeli postaci, ich tekstur oraz animacji. Dodanych też zostanie więcej obiektów kosmetycznych. Ponadto twórcy planują rozbudowanie opcji związanych z serwerami, co obejmie także wprowadzenie możliwości ich zakładania przez samych graczy. Autorzy zamierzają również usunąć niedoróbki techniczne.

Aż do dnia premiery będzie można kupić Insurgency: Sandstorm w pre-orderze, co zapewni 10% zniżkę oraz dostęp do bety. Natomiast oferta dodatkowego 10-procentowego rabatu, oferowanego posiadaczom pierwszego Insurgency, pozostanie ważna aż do marca przyszłego roku.

Decyzja autorów wydaje się słuszna. Gracze dobrze bawią się w obecnie trwających testach, ale wielu z nich narzeka na niedoróbki techniczne oraz słabą wydajność, co mogłoby ograniczyć szanse gry na sukces.

Warto dodać, że Insurgency: Sandstorm zadebiutuje 12 grudnia tylko na pecetach. Twórcy mają w planach również wydania na Xboksa One i PlayStation 4, ale te edycje ukażą się dopiero w pierwszej połowie 2019 r.

  1. Oficjalna strona gry