Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 sierpnia 2018, 11:51

autor: Aquma

Zdolności bitewne mocno wpłyną na walkę w Assassin’s Creed Odyssey

System walki w Asssassin’s Creed Odyssey postawi na ruch i agresję. Gracz będzie mógł dostosować postać do swojego stylu gry, wykorzystując do tego celu szeroką gamę ataków specjalnych.

Więcej agresji i zdolności specjalnych w AC: Odyssey. - Zdolności bitewne mocno wpłyną na walkę w Assassin’s Creed Odyssey - wiadomość - 2018-08-02
Więcej agresji i zdolności specjalnych w AC: Odyssey.

Jak wiadomo, w odróżnieniu od poprzednich odsłon serii, Assassin’s Creed Odyssey jest w gruncie rzeczy bardziej RPG-iem, niż przygodową grą akcji. Tę gatunkową ewolucję można zaobserwować także w systemie walki nowej produkcji Ubisoftu. Jedną z największych nowości będą ataki specjalne, których repertuar będzie uzależniony od wyborów gracza w ramach trzech dostępnych drzewek rozwoju. Scott Phillips, reżyser omawianego tytułu, opowiedział o tym w wywiadzie dla serwisu IGN.

Wolisz skupić się na umiejętnościach walki w zwarciu, czy raczej na zdolnościach zabójców? A może chcesz być bardziej łowcą, preferujesz ich styl gry? Możesz mieszać i łączyć te umiejętności, mapować je na swoim kontrolerze, gdzie chcesz, ulepszać je, jak tylko chcesz. Od ciebie zależy, na czym chcesz się skupić i gdzie wydać twoje punkty umiejętności, które otrzymujesz dzięki poziomom, zdobywanym dzięki gromadzonemu doświadczeniu. Wszystko to sprawia, że gracz może ocenić sytuację, ocenić to, co znajduje się przed nim i dostosować swoje umiejętności oraz ekwipunek, wyciągając maksymalnie dużo ze sposobu, w jaki lubi grać – opisywał reżyser Assassin’s Creed Odyssey.

Deweloper podkreślił też, że system walki będzie kładł nacisk na agresję i aktywność. Nawet sprawna defensywa wymaga od gracza ciągłego ruchu, w celu unikania i parowania ataków.

Rdzeń systemu walki w Assassin's Creed Odyssey opiera się na przeprojektowanej mechanice z Assassin's Creed Origins, więc ... jest bardzo skoncentrowany na agresji i byciu aktywnym. Unikasz dużo, dużo parujesz. W walce jest mniej uciekania, mniej zabawy w opancerzonego żółwia (ang. turtling) i więcej agresji – dodał Scott Phillips.

Assassin’s Creed Odyssey zadebiutuje na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 5 października bieżącego roku. Gra będzie dostępna w polskiej wersji językowej (z napisami). Ubisoft zaprezentował swoją nową produkcję w czasie targów E3 2018, a pierwsze wrażenia z obcowania z tym tytułem, którymi podzielił się na naszych łamach Michał Mańka, są nad wyraz obiecujące.

  1. Assassin’s Creed Odyssey – strona oficjalna
  2. Gry z E3 2018 – 12 najciekawszych gier targów zdaniem redakcji
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.